2020 08 12

Su kovotojų už Lietuvą vėliava į Seimą nori V.Šustauskas ir priesaiką sulaužęs V.Titovas

Seimo rinkimuose su Vytauto Šustausko vadovaujama „Kovotojų už Lietuvą sąjunga“ ketina dalyvauti vos keturi žmonės. Visų jų praeitis – spalvinga, tačiau daugiausia teisinių klausimų gali kilti dėl Viačeslavo Titovo. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė tikino, kad reikės išsamiai nagrinėti, ar V.Titovas gali būti registruojamas kandidatu.
V.Šustauskas ir V.Titovas
V.Šustauskas ir V.Titovas / 15min montažas

V.Titovas yra pateikęs pareiškinius dokumentus tapti „Kovotojų už Lietuvą sąjungos“ kandidatu vienmandatėje Marių rinkimų apygardoje. Pats V.Šustauskas nori būti renkamas Kauno Petrašiūnų-Gričiupio apygardoje. Dar „Kovotojų už Lietuvą sąjungos“ kandidatais norėtų būti registruoti Stanislavas Ladinskij, anksčiau kandidatavęs į Seimą su „Fronto“ partija, ir Antanas Kandrotas, šiuo metu teisiamas už finansines machinacijas.

A.Kandrotas kartą jau buvo teistas, teismų slenksčius ne kartą mynė ir V.Šustauskas bei V.Titovas.

Būtent pastarojo teistumas gali kelti daugiausia rūpesčio, mat Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra nustatęs, kad V.Titovas, apkaltinęs partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą nekaltų civilių žudymu, sulaužė tarybos nario priesaiką.

Registruodami kandidatus mes, be jokios abejonės, įvertinsime ir pasižiūrėsime reglamentavimą ne vien Seimo rinkimų įstatymo kontekste. Mūsų pareiga – patikrinti visus kandidatus.

Apkaltos procedūros V.Titovas nelaukė ir mandato atsisakė pats. 2019-aisiais jis buvo išrinktas iš naujo, tačiau Klaipėdos apygardos teismas spalį priėmė galutinį V.Titovui nepalankų sprendimą ir jam įsiteisėjus savivaldybės tarybos nario mandato jis neteko.

Tyrimas dėl politiko veiksmų pradėtas 2018 metų liepą, kai V.Titovas diskusijoje dėl partizano Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo neteisingai pareiškė, jog partizanų vado iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkst. piliečių ir vaikų. V.Titovas tikino pasirėmęs sovietų teismo sprendimu, tačiau istorikai pabrėžia, kad tai buvo politinė sufabrikuota byla, o tiriant partizanų veiklą negalima remtis vien jų budelių KGB bylomis.

Klaipėdos politikai V.Titovui buvo pradėję mandato panaikinimo procedūrą dėl priesaikos sulaužymo, tačiau jis pasitraukė iš tarybos dar iki balsavimo.

Taigi ar gali V.Titovas tapti kandidatu į Seimą, jei buvo teismo pripažintas kartą priesaiką Lietuvos valstybei sulaužęs?

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė 15min sakė, kad dėl to komisija turės diskutuoti, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad V.Titovas galėtų būti registruojamas.

„Seimo rinkimų įstatymas sako, kad negali būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ir panaikino jo Seimo nario mandatą. Reikės mums giliau pasižiūrėti į visus įstatymus. Registruodami kandidatus mes, be jokios abejonės, įvertinsime ir pasižiūrėsime reglamentavimą ne vien Seimo rinkimų įstatymo kontekste. Mūsų pareiga – patikrinti visus kandidatus. Kol kas negaliu pasakyti nei taip, nei ne“, – 15min teigė ji.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai