Taip atsitiko po to, kai Seimo valdantieji į nutarimo projektą dėl Druskininkų istorijų apie „Vijūnėlės“ dvarą, vandens parką „Aqua“, laikraščio „Mano Druskininkai“ leidimą ir korupcijos apraiškų Utenos savivaldybėje įtraukė ir pasiūlymus Antikorupcijos komisijai kartu išsiaiškinti ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių lyderių Gabrieliaus Landsbergio, Andriaus Kubiliaus, Irenos Degutienės artimųjų veiklos istorijas.
Ši valdančiųjų partijų iniciatyva, TS-LKD frakcijos seniūno pirmojo pavaduotojo Jurgio Razmos teigimu, vertintina kaip valdančiųjų politinis kerštas opozicijos atstovams dėl socialdemokratams nemalonios parlamentinio tyrimo iniciatyvos.
Konservatoriai tikino, kad su jų lyderių artimaisiais susiję klausimai yra visiškai nesusiję su Antikorupcijos komisijai formuluojamu tikslu tirti galimus įstatymų pažeidimus Druskininkuose. J.Razma tikino, kad dėl G.Landsbergio žmonos mokyklos į visus klausimus konservatoriai yra atsakę, čia dar galima aiškintis nebent socialdemokratų valdomų bendrovių veiksmus, jei jie mano, kad sutartis dėl patalpų nuomos sudaryta neteisėtai.
Dar keistesnis konservatoriams pasirodė socialdemokratų noras aiškintis Andriaus Kubiliaus sūnaus Vytauto įsidarbinimą „Google“. Seimo narys Kęstutis Masiulis ragino kolegas patiems pabandyti įsidarbinti kokioje nors tarptautinėje kompanijoje ir prašė liautis žeminus Lietuvos vardą siūlant tokius tyrimus.
Konservatoriai įtikinėjo, kad nebėra, ko aiškintis ir I.Degutienės sūnaus Gedimino Degučio bendrovės „Novotersa“ istorijos su banku „Snoras“, kurią jau nagrinėjo specialioji tyrimo komisija.
Tačiau visi įtikinėjimai baigėsi šnipštu. Valdantieji sutartinai balsavo už tai, kad visi klausimai, susiję su konservatoriais, būtų įtraukti.
Galiausiai nutarta Antikorupcijos komisijai pavesti tirti ir klausimus dėl Druskininkų, ir dėl Utenos, ir dėl konservatorių artimųjų. Išvadas komisija turės pateikti iki kovo 1 dienos.
Dvi valandas riejęsi ir kaltinę vienas kitą įvairiausiais epitetais politikai galiausiai nurimo. Paskutiniuose pasisakymuose ir socialdemokratai, ir „tvarkiečiai“ jau kalbėjo apie tai, kad užsiimdamas tyrimais Seimas gaiš laiką veltui užuot sprendęs žmonėms svarbius klausimus.
Tačiau lemiamame balsavime 109 Seimo nariai pasisakė už tai, kad Seimo komisija ištirtų visas Druskininkų, Utenos ir konservatorių artimųjų istorijas, prieš buvo tik 1, susilaikė 4 parlamentarai.