Jos duomenimis, už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) dabar balsuotų 10,4 proc. rinkėjų, rugpjūtį tokių buvo 15,6 procento. Partija iš antros vietos reitingų lentelėje nusileido į trečią.
„Vilmorus“ vadovo Vlado Gaidžio teigimu, nuo „valstiečių“ nusigręžę rinkėjai savo balsus atiduotų Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP).
„Socialdemokratų partija yra pirmoje vietoje ir, skaičiuojant nuo turinčiųjų nuomonę, jos populiarumas priaugo 6 procentiniais punktais. Ir tiek pat nukrito Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos“, – BNS sakė V.Gaidys.
„Tai susisieta su S.Skvernelio išėjimu, išėjo visas būrys, suformavo naują frakciją ir, matyt, žmonėms, kurie balsavo už „valstiečius“, artimiausia alternatyva pasirodė socialdemokratai“, – tvirtino jis.
Rugsėjo pradžioje LVŽS frakciją Seime paliko dešimt politikų, tarp jų – ekspremjeras S.Skvernelis, ilgametė partijos narė Rima Baškienė. Jie įkūrė Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“.
Rugsėjį populiariausia partija tebėra LSDP, ją palaikė 17,7 proc. apklausos dalyvių, prieš mėnesį jų buvo 15,9 procento.
Į antrą vietą iš trečiosios pakilo valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, nors jų reitingas praktiškai nekito. Jiems paramą išsakė 12,9 proc. respondentų, rugpjūtį ji buvo 13,1 procento.
Ketvirtoje partijų lentelės vietoje yra Liberalų sąjūdis su 6 proc. rinkėjų palaikymu (rugpjūtį buvo 5,5 proc.), penktoje – Darbo partija su 5,6 proc. reitingu (rugpjūtį – 5,9 proc).
Anot apklausos, jei dabar vyktų rinkimai į Seimą, daugiau partijų neįveiktų privalomo 5 proc. barjero.
Už šiuo metu valdančiajai koalicijai priklausančią Laisvės partiją balsuotų 1,8 proc. rinkėjų. Prieš mėnesį jos reitingas siekė 3 procentus.
„Manau, kad Laisvės partija smuko dėl to, kad Liberalų sąjūdis truputį pakilo. Turbūt buvo Viktorijos Čmilytės-Nielsen mėnuo, buvo suvažiavimas, ką išrinko partijos pirmininke“, – sakė V.Gaidys.
Apklausos duomenimis, Regionų partija turi 1,5 proc. rinkėjų simpatijų (rugpjūtį – 2,7 proc.), Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 1,2 proc. (rugpjūtį – 1,8 proc.).
Rugsėjį padaugėjo ir nežinančiųjų, už ką balsuotų per Seimo rinkimus. Taip tvirtino 23,2 proc. respondentų, rugpjūtį jų buvo 17 procentų. Dar 14,6 proc. apklaustųjų sakė, kad išvis nebalsuotų, o 2,5 proc. neatsakė į klausimą.
Reprezentatyvią gyventojų apklausą „Vilmorus“ laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko rugsėjo 9–16 dienomis, apklausta 1003 žmonių.