Susirgusieji šeimos nariai šernienos patiekalus gamino iš šernienos, kurios tyrimų dėl ligų atsakymų dar nebuvo sulaukę.
Teigiama, mėsos vyras gavo iš medžiotojo ir to, kad būtinau sulaukti mėsos patikrinimo rezultatų, nežinojo.
Šernas buvo sumedžiotas Pagelžių miške (Tryškių sen. Telšių r.).
Būrelį uždarė
Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, atlikę medžiotojų būrelio veiklos patikrinimą dėl veterinarinės priežiūros reikalavimų laikymosi ir nustatę pažeidimų, šio būrelio vadovui surašė administracinių teisės pažeidimų protokolą ir priėmė sprendimą – laikinai uždrausti būrelio nariams medžioti.
Šerno mėsa surinkta ir sunaikinta šalutinių gyvūninių produktų utilizavimo įmonėje. Tyrimo medžiaga perduota Telšių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, siekiant išaiškinti, ar šiuo trichineliozės protrūkio atveju nėra Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytų nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo sudėties elementų.
Atvejų nemažėja
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, trichineliozės atvejų Lietuvoje šernuose nemažėja, kasmet nustatoma daugiau nei po 100 šios ligos atvejų (2013 m. – 107, 2014 m – 135). Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje praeitais metais buvo ištirti 5 699 šernų mėginiai, iš kurių 135 atvejais buvo patvirtinta trichineliozė.