„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 11 22

Po „Sienos“ tyrimo nuteistas Kęsto Komskio sūnus

Kandidato į Pagėgių mero postą Kęsto Komskio sūnus Algirdas Komskis pripažintas kaltu dėl turto iššvaistymo, nusikalstamo bankroto ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Politiko sūnui taip pat teks sumokėti daugiau nei 170 tūkst. eurų mokesčių ir kompensacijų dviem vaikams, kuriuos be tėvo paliko girtas įmonės darbuotojas, sukėlęs mirtimi pasibaigusią avariją. Visa tai – dėl „Sienos“ ir partnerių atlikto tyrimo.
Kęstas Komskis
Kęstas Komskis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Elena Simonavičienė A.Komskį pripažino kaltu dėl bendrovės „Agrolira“ bankroto, kurį dar 2020 m. pradžioje nagrinėjo „Siena“ ir „Tauragės kurjeris“. Nustatyta, kad politiko sūnus sąmoningai sužlugdė įmonę, taip siekdamas išvengti solidžių kompensacijų mokėjimo. Kompensacijos buvo priteistos girto įmonės darbuotojo sukeltoje avarijoje žuvusio vyro artimiesiems.

Faktiniu „Agroliros“ savininku iki bankroto buvo pats Kęstas Komskis. Teisme paaiškėjo, kaip jis įmonės akcijas perrašė paprastiems darbininkams iš Pagėgių, už bankrutuojančio verslo perėmimą žadėdamas, pavyzdžiui, traktorių.

„Buvo paminėjęs, kad gal, kai bankrutuos įmonė, traktorių užrašys. Traktoriaus negavo, nieko negavo“, – taip teismo nuosprendyje apibendrinama vieno iš K.Komskio surastų „investuotojų“ istorija.

Vis dėlto K.Komskis į teisiamųjų suolą nesėdo.

Ar A.Komskiui nepalankus teismo nuosprendis bus skundžiamas – kol kas neaišku. Mat „Sienai“ nepavyko susisiekti nei su nuteistuoju, nei su jo tėvu Kęstu Komskiu, kurį Regionų partija neseniai patvirtino kandidatu į Pagėgių mero postą ateinančių metų savivaldos rinkimuose.

VIDEO: Mini serialas: visi tyrimai apie Kęstą Komskį

Bankrotas ir bedarbiai „investuotojai“

Užpernai „Siena“ ir „Tauragės kurjeris“ atskleidė, kad „Agroliros“ akcijos savininkus pakeitė įmonei jau riedant į bankrotą. Bendrovėje atsirado trys nauji akcininkai. Kaip paaiškėjo, visi jie darbo santykiais buvo susiję su K.Komskio verslais. Du iš jų tuo metu buvo bedarbiai.

Netrukus po šio tyrimo į „Sieną“ kreipėsi vilnietė Simona Kibirkštytė. Jos mažų vaikų tėtį 2017 m. vasarą avarijoje užmušė girtas „Agroliros“ darbuotojas, važiavęs su tarnybiniu automobiliu. Teismo sprendimu, dėl avarijos kaltė teko tiek vairuotojui, tiek „Agrolirai“, kuri solidariai su avarijos kaltininku turėjo atlyginti žalą – apie 100 tūkst. eurų.

Ernestos Vaitkevičiūtės/„Sienos“ nuotr./Simona Kibirkštytė
Ernestos Vaitkevičiūtės/„Sienos“ nuotr./Simona Kibirkštytė

Tačiau Simona, jos vaikai ir artimieji didžiosios dalies pinigų neatgavo. „Agrolira“ nuriedėjo į bankrotą, įmonės kontrolę perleidžiant bedarbiams „investuotojams“, o turto joje iš esmės nebeliko.

Negana to, Komskių šeima ėmėsi naujo verslo. Jų kontroliuojama bendrovė „Kalibrus“ ėmėsi vystyti tą pačią veiklą, kokią vystė „Agrolira“, ir pasamdė nemažai buvusių jos darbuotojų. Tik skirtingai nei „Agrolira“, naujas Komskių šeimos verslas nebuvo skolingas nei valstybei, nei Simonai ir jos vaikams.

Po šių publikacijų pradėtas ikiteisminis tyrimas baigėsi apkaltinamuoju nuosprendžiu tuomečiam „Agroliros“ vadovui A.Komskiui, priteisiant dideles sumas tiek Simonai ir jos vaikams, tiek valstybei. Tauragės teisme paaiškėjo ir daugiau įmonės žlugimo detalių.

Pažadėtasis traktorius

Apklausiant tris menamus „Investuotojus“, kurie iš K.Komskio įmonės „Rembuta“ perėmė „Agroliros“ kontrolę, trys vyrai pasakojo skirtingas istorijas. Turbūt įdomiausia – apie traktorių.

Vienas iš trijų žlugusios įmonės „akcininkų“ paliudijo akcijas turintis, bet jų nepirkęs. Esą K.Komskis jam davė pasirašyti kažkokius dokumentus, nenurodydamas, kad darbininkas taip perima „Agroliros“ akcijas. „Tik buvo paminėjęs, kad gal, kai bankrutuos įmonė, traktorių užrašys“, – rašoma Tauragės teismo nuosprendyje.

Kuo baigėsi pažadas „investuotojui“ atiduoti traktorių? Panašu, kad niekuo. Vyriškio investicijų baigtis teismo nuosprendyje aprašoma taip: „Traktoriaus negavo, nieko negavo“.

Panašią istoriją pasakojo ir dar vienas „investuotojas“. Vyras nurodė manęs, kad pasirašinėja darbo sutartį, o ne bankrutuojančios įmonės akcijų pirkimo dokumentus. „Sužinojęs apie akcijas, džiaugėsi ir daugiau nesidomėjo“, – rašoma teismo nuosprendyje.

K.Komskis patvirtino istoriją apie traktorių, bet tikino jokio fiktyvaus akcijų perleidimo neorganizavęs.

K.Komskis patvirtino istoriją apie traktorių, bet tikino jokio fiktyvaus akcijų perleidimo neorganizavęs.

K.Komskio versiją patvirtinti bandė tik vienas iš trijų „akcininkų“. Vyriškis aiškino sąmoningai pirkęs įmonės akcijas jos bankroto proceso eigoje, bet detalių nepamenantis, nes „jam blogai yra su atmintimi, yra negerai su galva“.

Paskolų lietus

Aiškinantis „Agroliros“ žlugimo aplinkybes, teismas nustatė, kad tuometis įmonės direktorius A.Komskis sąmoningai nuvairavo bendrovę į bankrotą. Tarp jo kaltės įrodymų – turto pardavinėjimas ne rinkos kaina ir milžiniška paskola, kurią A.Komskis išsimokėjo sau.

Teismas nustatė, kad A.Komskiui buvo dažnai išduodamos didelės sumos grynųjų, įmonės buhalterijoje tai įforminant kaip „paskolas“. Teismo skaičiavimais, tokių paskolų apimtys galėjo siekti beveik 200 tūkst. eurų.

Teismo vertinimu, iš A.Komskiui išmokėtų lėšų buvo galima išmokėti kompensacijas Simonai ir jos vaikams. O taip pat – valstybei. Tačiau iš įmonės sąskaito paimti grynieji smarkiai apribojo „Agroliros“ galimybes atsiskaityti su kreditoriais.

A.Komskis teisme aiškino grynuosius nešęsis namo dėl saugumo, bet kategoriškai neigė jas naudojęs ne įmonės reikmėms.

A.Komskis savo kaltės teisme nepripažino. Politiko sūnus kaltę bandė versti buhalterei.

A.Komskis savo kaltės teisme nepripažino. Politiko sūnus kaltę bandė versti buhalterei. Analogiškos pozicijos, anot teismo nuosprendžio, laikėsi ir jo tėvas Kęstas, aiškinęs, neva visa apskaita užsiėmė buhalterė, o jis su sūnumi ja pasitikėjo – mat patys „neturi buhalterinio išsilavinimo“.

Buvusi „Agroliros“ buhalterė paliudijo net nežinojusi, kur buvo laikomi įmonės pinigai – mat kasa asmeniškai rūpinosi A.Komskis. Ji taip pat paliudijo pastebėjusi milžinišką skylę įmonės finansuose – esą dėl to ir buvo nuspręsta tai registruoti kaip „paskolą“ A.Komskiui.

Susimokės ir našlaičiams, ir valstybei

Teismas A.Komskį pripažino kaltu dėl visų jam inkriminuotų nusikaltimų. Politiko sūnui skirta subendrinta bausmė – 10 tūkst. eurų bauda ir 7 mėnesiai laisvės atėmimo, pastarosios bausmės vykdymą atidedant pusantrų metų laikotartpiui. Bet tai dar ne viskas.

Teismas taip pat tenkino Simonos ir valstybės institucijų civilinius ieškinius. Simonos vaikams priteista daugiau nei 51 tūkst. eurų, pačiai Simonai – dar apie 5 tūkst. eurų. Patenkinti ir „Sodros“ Kauno bei Klaipėdos skyrių ieškiniai, pagal kuriuos iš A.Komskio priteista iš viso apie 110 tūkst. eurų.

Iki A.Komskio atsiskaitymo su Simona, jos artimaisiais ir valstybe, teismas paliko galioti arešta jo turtui: namams, sklypams, automobiliui, keturračiui ir t.t.

Nei A.Komskis, nei jo tėvas, būsimas kandidatas į Pagėgių mero postą K.Komskis į „Sienos“ skambučius neatsiliepė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs