Šis klausimas tapo itin aktualus po praėjusią savaitę kilusio skandalo, kai K.Donelaičio aikštėje nupjautos šešios liepos. Visuomenininkai suabejojo, ar tikrai buvo poreikis kirsti šiuos medžius, nes dalies jų kelmai bylojo – medžiai buvo sveiki.
„Komisija, kuri sprendžia – kirsti ar ne medžius, pati priėmė tokį sprendimą ir panašu, kad visoje savivaldybėje vis dar galioja per ilgą laiką susiklosčiusios tradicijos, kai patys skyrių specialistai ir atskirai sudarytos komisijos priima sprendimus nepasitarę su miesto valdžia. Deja, bet tai turės baigtis, kad ir kaip kitiems tai nepatiktų. Artimiausiu metu sukviesiu specialistus, kad gaučiau objektyvią medžiagą ir metodus, kaip buvo nustatyta, kad medžiai tikrai buvo blogos būklės“, – tada teigė meras.
Dabar komitetus pasiekė sprendimas keisti komisijos nuostatus. Aiškėja, kad šiai komisijai, kurią taip sukritikavo meras, vadovavo savivaldybės Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė.
Pagal siūlomą naują tvarką komisiją sudarytų vadovas, pavaduotojas ir ne daugiau kaip dešimt narių. Ne mažiau kaip pusę komisijos narių sudarytų visuomenės atstovai, kurių atranką organizuotų Aplinkosaugos skyrius.
Komisijos nariai už darbą gautų atlygį. Skaičiuojama, kad per mėnesį komisijos narys už dalyvavimą posėdžiuose, pasirengimams jiems, gautų apie 535 eurus.
Tarybos narys Vidmantas Dambrauskas kėlė klausimą, ar tokiu atveju darbą galima vadinti visuomeniniu, jei už tai mokami pinigai.
Taip pat numatoma, kad komisijos išvados būtų operatyviai – iki dviejų darbo dienų – perduodamos merui ir sritį kuruojančiam vicemerui.
Šiuo klausimu V.Dambrauskas taip pat turėjo pastabą. Anot jo, dėl iškirstų medžių kritika dažniausiai sminga tiesiai į merą ir vicemerą, todėl būtų tikslinga, kad būtent vicemeras taptų komisijos pirmininku. Tuomet esą nereikėtų ir tos papildomos procedūros išvadoms teikti.
Nuostatų pokyčiams dar turės pritarti ir savivaldybės taryba.