2020 03 24 /20:57

Vilniaus viešbutis jau pilnas sugrįžusiųjų: dalis – neblaivūs ir elgiasi agresyviai

Antradienį Vilniaus miesto savivaldybė sukandusi dantis ėmėsi vykdyti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymą visus į Lietuvą per sostinės oro uostą atvykusius žmones karantinuoti viešbučiuose. 15min skaitytojas Gintaras Višinskas pasakojo, kad su žmona sėdi viešbučio kambaryje ir nežino ką daryti – dar negavo nei maisto, nei paaiškinimų. Vilniaus miesto savivaldybė teigia, kad žmonės gaus maitinimą tris kartus per dieną, o kitų savivaldybių gyventojai galės vykti į savo miestus ar rajonus. Vakarop viešbučio valdytojai pranešė, kad jis jau pilnas, ir apgailestavo, kad nemažai grįžusių yra neblaivūs, reiškia pretenzijas ir elgiasi agresyviai. Vilniaus meras visų sugrįžusių iš užsienio prašo kantrybės.

Antradienį į Lietuvą per Minską sugrįžęs G.Višinskas 15min teigė esantis nežinioje.

Skaitytojas pasakojo, kad nusileidus lėktuvui buvo pamatuota kiekvieno keleivio temperatūra, jie užpildė anketas, tuomet jo šeimos nariai buvo perspėti, kad bus vežami į viešbutį.

Išėję jie pamatė, kad laukia policija ir ginkluoti kariai.

„Žinokit, tikrai mums buvo neramu“, – sakė jis.

Tuomet visi keleiviai buvo susodinti į autobusą ir lydimi policijos pareigūnų nugabenti į viešbutį. Ten esą buvo pasakyta, kad žmonės bus karantinuojami 14 dienų.

G.Višinskas šiuo metu yra Ąžuolyno gatvėje esančiame viešbutyje „Urbihop“.

„Mums pasisekė loterijoje – pavyko grįžti, daug valandų keliavome iš Australijos, bet nesitikėjome tokio sutikimo“, – teigė jis.

VIDEO: Į Vilniaus oro uostą grįžę keleiviai išvežami karantinui į viešbutį

Skaitytojas skundėsi, kad neturi ne tik maisto, bet ir informacijos, kas bus toliau.

„Mes jau 4 valandas esame viešbutyje, nežinioje, uždaryti be jokios informacijos, be nieko. Esame grįžę iš kelionės – neturime rūbų, neturime maisto, negalime išeiti. Kaip bandomieji triušiai“, – nepasitenkinimo neslėpė jis.

Atsisėsti kur yra, bet va pasidėti... aišku, maisto nėra, tai nėra ir ką dėti.

Pašnekovas teigė, kad draugai jiems yra parūpinę maisto, jie galėtų vykti į namus ir karantinuotis ten.

15min skaitytojo nuotr./Privalomai izoliuotiems asmenims skirta atmintinė
15min skaitytojo nuotr./Privalomai izoliuotiems asmenims skirta atmintinė

„Mums nereikia nei palydos, nei policijos, mes suprantame problemos esmę. Bet nereikia daryti iš mūsų cirko. Mes 9 valandą esame atvežti į viešbutį, dabar yra 13 val. 30 min., išgėrėme tik po puodelį arbatos (...) Alkis ne esmė, esmė yra, kad mes nieko nežinome“, – tikino jis.

G.Višinskas pasakojo skambinęs įvairioms įstaigoms, taip pat ir ministerijai, tačiau niekas informacijos suteikti negalėjo.

„Ministerijos mergaitė sakė, kad nieko nežino, bet informaciją tai kažkokią galima suteikti žmonėms“, – kalbėjo jis.

Tiesa, sostinės savivaldybei, kuri įgyvendina A.Verygos įsakymą, nors jam ir priešinosi, vyras neskambino.

„Uždarė į vienutę. Atsisėsti kur yra, bet va pasidėti... aišku, maisto nėra, tai nėra ir ką dėti“, – kalbėjo jis.

Pašnekovas teigė viešbučio kambaryje radęs svečio atmintinę saviizoliacijos metu. „Matau vieną išeitį tokią – parašyta, kad jeigu kažkuo nusižengsime, tai mus išmes. O kai mus išmes, sumokėsime sąskaitą už viešbutį ir galėsime važiuoti į namus turbūt? Tai mes taip ir darysime, jeigu nebus kitokio sprendimo“, – juokavo jis.

Viešbutyje – panika ir jokios informacijos

Antradienį į Vilnių lėktuvu iš Airijos parskrido nemaža dalis tautiečių, tarp jų – ir į 15min redakciją besikreipusi Lana.

15min skaitytojo nuotr./Vilniuje privalomai izoliuotiems asmenims skirtas sauso maisto davinys
15min skaitytojo nuotr./Vilniuje privalomai izoliuotiems asmenims skirtas sauso maisto davinys

Moteris pasakojo, kad apie įvedamą priverstinį karantiną grįžusiems iš užsienio ji žinojusi, tačiau tik lėktuve sužinojusi, kad jis tęsis ne 7, o 14 dienų. „O 7 ir 14 – ne tas pats. Jei būčiau tai žinojusi dar prieš skrydį, nebūčiau net skridusi. Dubline 12 dienų buvau izoliacijoje, tik kartą buvau išėjusi į maisto prekių parduotuvę“, – sakė pašnekovė.

Pasak jos, sugrįžusiesiems Vilniaus oro uoste buvo pamatuota temperatūra, visi turėjo palikti savo kontaktus, užpildyti tam tikras formas. Ir buvo susodinti į autobusą, kuris turėjo nuvežti į viešbutį.

„Žinokit, aš turėjau labai saugią vietą – sodybą gamtoje, kurioje būčiau buvusi viena, man net maisto buvo parūpinta. Ir, jei būčiau išlipusi iš lėktuvo ir vykusi tiesiai ten, būčiau kontaktavusi tik su vienu žmogumi, o dabar kontaktavau su 100 ar daugiau, nes mus visus iš lėktuvo sugrūdo į du autobusus – ten tikrai nebuvo metro atstumo. Autobusas važiavo labai greitai, su „mirgalkėm“, atvežė mus į viešbutį.

Iš pradžių nuotaikos buvo geresnės, bet dabar tai žmonės yra panikoj. Atvykusių mūsų niekas nepasitiko, gal 20 minučių prastovėjome nežinodami, ką daryti, ten buvęs viešbučio darbuotojas taip pat pasakė, kad jam nėra duota nurodymų, tik liepta mūsų neišleisti. Galiausiai patys susizgribome, kad pasiskirstykime į kambarius. Žmonės čia gyvena po du, po tris, man pasisekė gauti atskirą kambarį.

Čia yra moteris su mažamečiu vaiku, ji visa drebanti, yra vyresnio amžiaus žmonių, jie tokie panikuojantys, vaikšto, rėkia. Tai atmosfera tokia...

Jei būčiau išlipusi iš lėktuvo ir vykusi tiesiai ten, būčiau kontaktavusi tik su vienu žmogumi, o dabar kontaktavau su 100 ar daugiau.

Tik dabar, kai čia esame jau kokios pusantros valandos, sužinojau, kad už dviejų valandų turėtų apsilankyti savivaldybės atstovas ir mus informuoti, kaip ir kas bus. O iki tol – jokios informacijos, nieko nežinome, neturime, į ką kreiptis pagalbos, mėginau skambinti ir Vilniaus miesto savivaldybę, nukreipė į Sveikatos apsaugos ministeriją, ten prisiskambinti neįmanoma. Prižiūrėtojas, kuris žino tiek, kiek ir mes, paaiškino, kad oro uoste turėjome gauti kontaktinį telefoną. Bet niekas nieko negavo“, – apie padėtį, į kurią pakliuvo, pasakojo Lana.

Visai parai – sausas mėsos ir kruopų davinys

Viešbučio kambariuose ant stalo paliktas sauso maisto davinys – kiauliena su perlinių kruopų koše.

„Aš 17 metų nevalgau mėsos, net neįsivaizduoju, kaip mano kūnas sureaguotų, jei jos paragaučiau. Tai sėdžiu dabar alkana, nes neturiu, ką valgyti. Ir geriau jau nieko nevalgyti, nei suvalgyti tą davinį, nes bus tikrai blogiau, – sakė moteris ir pridūrė: – Gavome žinutę, kad šis davinys skirtas visai parai, iki bus organizuotas maisto davinių trims kartams per dieną atvežimas.“

Pasipiktinimo esama situacija ir valdžios priimtais sprendimais neslepianti Lana sakė, kad iki šiol jautėsi gerai, bet nežinia, kaip bus po kontakto su bent šimtu kitų žmonių.

„Buvome sugrūsti į tą patį autobusą, į viešbutį visi – tiek užsikrėtę, tiek ne. Realiai mus susargdino. Aš visiškai nesu saugi. Autobuse vieni buvo su kaukėmis, kiti be, aš buvau su medicinine kauke, bet neberadau pirkti guminių pirštinių, tad dėvėjau tik paprastas. Galiu pabūti parą šiame viešbutyje, nieko tokio, bet noriu pasakyti, kad dabar realiai esame susargdinti iš nežinojimo, ką jie daro“, – sakė moteris.

Viešbutis jau pilnas

„Darnu Group“ įmonių grupė antradienio pavakarę pranešė, kad nuo praėjusio penktadienio jai priklausančiame sostinės viešbutyje „Urbihop“ neatlygintinai apgyvendinami karantino tvarka izoliuojami iš užsienio šalių grįžę žmonės jau užpildė visą viešbutį.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Urbihop“ viešbutis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Urbihop“ viešbutis

Pranešime spaudai rašoma, kad apie pusšimtis Vilniaus miesto savivaldybės atsiųstų žmonių jau įsikūrė praėjusį savaitgalį. Antradienį iš oro uosto atvežta dar pusantro šimto tautiečių, ką tik grįžusių iš užsienio ir privalančių laikytis karantino sąlygų.

Nemažai piliečių iš autobusų išlipa vos pastovėdami ant kojų, nes akivaizdžiai yra padauginę alkoholio, pasipiktinę, kad prieš jų valią yra karantinuojami.

Viešbutyje dirba dešimt „Darnu Group“ darbuotojų, kurie užtikrina atvykstančiųjų apgyvendinimą, bendrų patalpų valymą, inventoriaus papildymą ir reikalingą logistiką. Rašoma, kad darbuotojai rūpinasi maksimaliu gyventoju komfortu tiek, kiek leidžia sąlygos: viešbučio svečiai aprūpinti indais, karštais gėrimais, jiems paruošta visa aktuali informacija apie karantiną. Maistą gyventojams tiekia Vilniaus miesto savivaldybė. Įmonės darbuotojai aprūpinti visomis reikiamomis apsaugos priemonėmis, laikosi būtinų rekomendacijų ir dirba išskirtinai tik šiame objekte.

Dalis sugrįžusiųjų – neblaivūs ir agresyvūs

„Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė sako, kad dirbti tokiomis sudėtingomis sąlygomis išties sudėtinga, todėl kaip niekad tikisi susitelkimo ir atvykstančių žmonių supratingumo. Anot jos, viešbučio darbuotojams tenka daugybė iššūkių: nemažai piliečių iš autobusų išlipa vos pastovėdami ant kojų, nes akivaizdžiai yra padauginę alkoholio, pasipiktinę, kad prieš jų valią yra karantinuojami.

„Neigiami epitetai dėl situacijos, kurios pakeisti negalime, pageidavimai gyventi kambariuose po vieną, gauti tam tikrą maistą ir nedelsiant – tai tik dalis emocijų, kurias tenka „sugerti“ viešbučio darbuotojams, pasitinkantiems atvykusius gyventojus. Panašu, kad dalis čia atsidūrusių painioja būtiną izoliaciją su sanatorija“, – pastebi S.Survilaitė-Mekionienė. Anot jos, situacija nėra paprasta, bet tai neatbaido nuo siekio paslaugas teikti neatlygintinai ir padėti savivaldybei bei žmonėms.

„Tai laikas, kuris patikrins ne tik mūsų atsparumą krizei, bet ir moralines vertybes, partnerystės suvokimą versle ir valstybiniame sektoriuje. Su iššūkiais susidursime absoliučiai visi, klausimas tik, ar tuo stengsimės naudotis, ar ieškosime sprendimų visi kartu padaryti kiek įmanoma daugiau gerų darbų. „SEB arenoje“ įsikūrusio viešbučio kambarius savivaldybei teikiame neatlygintinai. Raginame ir kitus viešbučių savininkus bei valdytojus pasekti mūsų pavyzdžiu. Nuo kiekvieno iš mūsų sprendimo priklausys, kada suvaldysime situaciją šalyje“, – sako S.Survilaitė-Mekionienė.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Urbihop“ viešbutis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./„Urbihop“ viešbutis

„Darnu Group“ generalinė direktorė pažymi, kad su įvairiausiais iššūkiais susiduria ir miesto savivaldybė, vykdydama Vyriausybės reikalavimą karantinuoti atvykstančius žmones.

„Vyriausybės sprendimas karantinuoti atvykstančiuosius galbūt teoriškai ir buvo teisingas, tačiau imantis tokių žingsnių pirmiausia reiktų apgalvoti, kaip jie bus įgyvendinami realybėje. Savivaldybė palikta tvarkytis savo jėgomis. Būtų puiku, jei draudimai ir nurodymai iš Vyriausybės būtų lydimi realios pagalbos savivaldybėms“, – atkreipia dėmesį S.Survilaitė-Mekionienė.

„Esame pasiruošę, jei tik bus poreikis ir situacija šalyje blogėtų, savo lėšomis „SEB arenoje“ įkurti ir gydymui bei ligonių priežiūrai reikalingas patalpas – laikiną ligoninę, kur medikai teiktų būtiną pagalbą sergantiems“, – sako įmonės generalinė direktorė.

Vilniaus meras visų grįžusių prašo kantrybės

Reaguodamas į kylantį nepasitenkinimą ir skundus, Vilniaus meras savo feisbuko paskyroje ramina grįžusius iš užsienio ir prašo visų kantrybės.

„Dėl grįžusiųjų iš užsienio privalomo karantino šiandien buvo karšta diena. Nesakau, kad sprendimas nereikalingas, tačiau ir reikalingas sprendimas turi būti surašytas logiškai, o ne bet kaip numestas. Todėl klausimų kilo visiems ir daug – ir savivaldybėms (bene su pusės Lietuvos merų teko šiandien pabendrauti), ir keliaujantiems, ir jų artimiesiems.

Per pusdienį pavyko susidėlioti tam tikrą sistemą, pirmieji karantinuotieji jau gyvena Vilniaus viešbučiuose ar kitose tam pritaikytose patalpose. Bet jūs apie tai jau žinote iš žiniasklaidos – kaip ir buvo galima prognozuoti, ne visiems toks sprendimas patinka. Ko prašau šiuo metu – kantrybės. Jei kažkam trūksta informacijos, ji jus pasieks, jei vėluoja maistas, jis tikrai atkeliaus. Atsakymai į aktualius klausimus, kaip vyks šis karantinavimo procesas, čia.“ – feisbuke pranešė meras.

R.Šimašius taip pat ramino, kad be nakvynės niekas neliks.

„Žmonių srautai dideli, klausimų visiems daug, ministerija iki šiol nepateikė visų detalių, todėl visi gyvename tam tikrame nežinomybės etape. Todėl dar kartą – prašau visų kantrybės. Sustyguosime procesus, visi ras saugią nakvynės vietą Vilniuje ar savame mieste, visi bus pamaitinti ir informuoti.

Taip, žinau, kad daugelis iš jūsų, kurie laukėte savo dukrų, sūnų, artimųjų, jau buvote išnuomoję butus, pripirkę juose maisto, palikę automobilius oro uoste. Bet staiga paaiškėjo, kad viskas gal ir liks nepanaudota. Deja, šioje tvarkoje išimtys nenumatytos. Tačiau jau dabar dirbame, kad būtų du sprendimai, kurie padėtį pakeistų“, – informavo R.Šimašius.

Izoliuotis namuose negalima

Vilniaus miesto savivaldybė antradienį popiet atsakė į svarbiausius klausimus, susijusius su karantinuotais žmonėmis.

Ar bus galima izoliuotis savo patalpose? Ne, pagal SAM sprendimą, tokios išimtys negalimos.

Kaip vyks procesas? Oro uoste žmonėms bus priskirta karantinavimosi vieta, į ją būsite pervežtas savivaldybės transportu.

Jei esu iš kito miesto, kur būsiu karantinuojamas? Planuojama, kad visos savivaldybės atsakingos už savo gyventojus ir juos atvažiuos parsivežti savo transportu ir karantinuoti savo rajone. Tačiau gali būti taip, kad pirmąją parą būsite karantinuojamas Vilniaus mieste, kol bus sudėlioti pervežimai.

Ar man tai kainuos? Ne, nakvynė viešbučiuose ir maistas tris kartus per dieną nekainuos.

VIDEO: P.Poderskio komentarai iš oro uosto dėl atvykusių izoliacijos

Kaip bus vykdomas asmenų pervežimas į savo savivaldybes?
Visi izoliuoti asmenys iš kitų savivaldybių turi pateikti informaciją savo savivaldybėms, kad nori grįžti – jų bus prašoma užpildyti anketas. Ši informacija bus perduodama kitoms savivaldybėms, jos organizuos pervežimą.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis antradienį žurnalistams sakė, kad viešbučiai, į kuriuos priverstinei izoliacijai siunčiami iš užsienio grįžę asmenys, bus saugomi.

Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius dar A.Verygos sprendimo įsigaliojimo išvakarėse prašė jį atšaukti, tačiau taip neįvyko.

Antradienį savivaldybė informavo, kad laukia Ministro Pirmininko sprendimų, kuris žada tikslinti šią tvarką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis