2023 10 05

Po V.Rupšio istorijos G.Nausėda ragina sureguliuoti teisinę bazę dėl butpinigių kariams

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį paragino sureguliuoti teisinę bazę dėl kariams skiriamų butpinigių.

Taip jis kalbėjo paaiškėjus, kad kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys šias lėšas naudojo buto nuomai iš sūnaus. Dalis kritikų tokį sprendimą vadino keliančiu interesų konflikto regimybę, o šalies vadovas tokią nuomą įvardino kaip klaidą.

„Reikia išspręsti teisinės bazės klausimus taip, kad tokių dviprasmybių ateityje nekiltų. Mes nuolat susiduriame su iššūkiais, kas yra teisinga, o kas yra teisėta. Šiuo atveju akivaizdu, tai buvo teisėta, ar tai buvo teisinga? Manau, kad ne“, – Ispanijoje žurnalistams sakė prezidentas.

VIDEO: G.Nausėda apie V.Rupšio poelgį: tai buvo teisėta, bet nemanau, kad teisinga

„Aš manau, kad kariuomenės vadas turi teisę į normalų gyvenamą plotą, todėl turime taip sureguliuoti teisinę bazę, kad nebūtų žmonės pastatomi į tokias dviprasmiškas situacijas“, – pridūrė jis.

15min antradienį pranešė, kad V.Rupšys kas mėnesį gauna beveik pusės tūkstančio eurų vadinamuosius butpinigius, už kuriuos nuomojasi butą iš savo sūnaus.

V.Rupšys tą pačią dieną pranešė nutraukiantis buto nuomos sutartį su sūnumi, nors interesų konflikto teigė nematantis. Kariuomenės vadas taip pat teigė nematantis nusižengimo dėl to, kad už valstybės skiriamas lėšas nuomojosi butą iš artimojo, nes mokėjo mažiau nei rinkos kaina, o sūnus galėtų butą Vilniuje išnuomoti brangiau.

Savo ruožtu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė susirinkti daugiau informacijos ir įvertinti, ar pradėti tyrimą dėl kariuomenės generolo buto nuomos iš sūnaus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis