Galimybę grįžti į tarybą Ž.Šilgalis įgijo po to, kai jam nepasisekė Seimo rinkimuose. Jis kandidatavo kartu su politiniu judėjimu „Taip“, kuris neperžengė 5 proc. rinkėjų balsų ribos.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažino Ž.Šilgaliui vietą porinkiminiame Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario mandaro negavusių kandidatų, iškeltų Artūro Zuoko ir Vilniaus koalicijos, sąraše. Tiesa, jis galės patekti į Vilniaus tarybą tik tuomet, jeigu kuris nors dabartinis frakcijos „Taip“ narys pasitrauks iš tarybos.
Frakcijos seniūno Kęstučio Nėniaus teigimu, kol kas šis klausimas nebuvo svarstytas.
Būtent R.Vaitkus šiuo metu yra laikinasis Vilniaus socialdemokratų skyriaus vadovas, kuriuo tapo buvusiam vadovui ir Vilniaus vicemerui Romui Adomavičiui įklimpus į skandalą.
Vienas narys keisis ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijoje. Jos narys Juras Požėla prisiekė naujajame Seime, vietoj jo taryboje dirbs Rimantas Vaitkus, ėjęs tarybos nario pareigas ir praeitoje kadencijoje. Būtent R.Vaitkus šiuo metu yra laikinasis Vilniaus socialdemokratų skyriaus vadovas, kuriuo tapo buvusiam vadovui ir Vilniaus vicemerui Romui Adomavičiui įklimpus į skandalą: STT jį kaltina kyšio ėmimu, teismas nušalino nuo vicemero pareigų dviems mėnesiams.
Evaldas Maceika pakeis į Seimą vienmandatėje Lazdynų apygardoje išrinktą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narį Algį Strelčiūną.
Po du narius pasikeis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijoje. Į Seimą išėjus frakcijos seniūnei Vandai Kravčionok ir Juzefui Kvetkovskiui, juos pakeis Valdemaras Šelkovskis ir Janas Tomaševičius. Naujuoju frakcijos seniūnu jau paskirtas Tadeušas Lavrynovičius.
Darbo partijai irgi teks rinkti naują vadovą. Šias pareigas ėjęs Šarūnas Birutis pasirinko parlamentaro duoną. Taip pat į Seimą pateko ir Naujosios Vilnios vienmandatėje apygardoje išrinktas šios partijos atstovas Sergejus Ursul.
Vietoj jų taryboje dirbti turėjo du kiti „darbiečiai“: Rimantas Gaudutis ir Evaldas Maciulevičius. Tačiau dėl pastarojo VRK priėmė jau du sprendimus. Pirmiausia pripažino, kad Vilniaus savivaldybių taryboje atsiradus laisvai vietai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 88 straipsnio 1 dalimi, savivaldybės tarybos nariu tampa kandidatų sąrašo, pagal kurį buvo išrinkti nebesantys tarybos nariai, pirmieji tarybos nario mandato negavę kandidatai, koks ir buvo E.Maciulevičius.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Jonas Pinskus |
Vėliau raštišku jo paties prašymu VRK pripažino tarybos nario įgaliojimus nutrūkus prieš terminą. Toliau sąraše rikiuojasi „darbietis“ Ritas Vaiginas, dabartinis Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, taip pat dalyvavęs Seimo rinkimuose, bet nesėkmingai. Dėl jo tapimo Vilniaus tarybos nariu VRK kol kas sprendimo nepriėmė.
Į Seimą pretendavo ir visi Vilniaus vadovai – tiek meras, tiek trys jo pavaduotojai. Tačiau nei A.Zuokui, nei vicemerams Jaroslavui Kaminskiui ir R.Adomavičiui nepasisekė. „Darbietis“ Jonas Pinskus mandatą iškovojo, tačiau lemiamą tašką jo, kaip naujojo Seimo nario, karjeroje padėjo Konstitucinis Teismas, nusprendęs, kad daugiamandatėje apygardoje nustatant Darbo partijos kandidatų eilę buvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas ir J.Pinskus, jo žmona Živilė Pinskuvienė bei dar viena Vilniaus tarybos narė Jolanta Gaudutienė į Seimą išrinkti pažeidžiant įstatymą.
Artimiausias Vilniaus tarybos posėdis vyks lapkričio 28 dieną.