„Ypatinga diena, pozityvi ir šventiška, istorinis įvykis, todėl, kad mes šiandien esam liudininkai, kai bus duotas startas labai svarbiam objektui, bet norėčiau pradėti nuo policijos, labai svarbios institucijos, kuri užtikrina viešąjį saugumą. Norėčiau pasakyti tai, kad visi matome, kokį didelį pokytį ji yra padariusi, jei lygintume, kas buvo prieš 20-30 metų ir kur šiandien yra“, – sakė A.Bilotaitė.
Anot jos, vertinant pasitikėjimą policijos pareigūnais, „esame pasiviję Skandinavijos šalis ir žinome, kodėl vyksta tie procesai“.
Liepą skelbtais „Lietuvos ryto“ užsakymu atliktos „Vilmorus“ apklausos duomenimis, policija pasitiki 60,9 proc. gyventojų,10,7 proc. nepasitiki.
„Tai yra į investicijos į pareigūnus, į darbo užmokestį, į darbo sąlygas, į motyvaciją, į aplinką, nes tai, matyt, kertiniai dalykai. Policija man šiandien lygu modernizacija ir šis objektas, matyt, yra modernizacijos, modernumo simbolis. Labai tikiuosi, kad policijos pareigūnai, kurie dirbs čia kasdien, jausis gerai ir tai bus papildoma motyvacija“, – sakė ministrė.
Pasak jos, naujas, erdvus pastatas, kuriame veiks policijos komisariatas bei Lietuvos kelių policija, padės taupyti energijos išteklius.
„Savo ruožtu noriu aptikinti, kad iš Vidaus reikalų ministerijos ne tik žodžiais, bet ir veiksmais bus prioritetas pareigūnų aprūpinimui, jų darbo sąlygų gerinimui. Man atrodo, mes tai darome, papildomas biudžetas buvo 27 mln. eurų. Tie pinigai keliauja žmonėms. Karo Ukrainoje kontekste suprantame, kad mūsų pareigūnai ne tik tie, kurie užtikrina viešąją tvarką, bet ir yra labai svarbi dalis, užtikrinanti mūsų saugumą“, – kalbėjo A.Bilotaitė.
Finansų viceministro Gedimino Norkūno teigimu, valstybės turto centralizavimas duoda teigiamų rezultatų ir institucijos gali įsikurti moderniuose pastatuose.
„Bandėme centralizuoti valstybės valdomą turtą. Kalbėjome apie kiekį. Visi norėjo valdyti turtą, turto buvo daug, svarbu buvo turėti savo, nesvarbu, kiek kam, svarbu savo. Dabar matome, kad tai niekur neveda. Centralizuojant turtą galime kalbėti apie kokybę“, – teigė G.Norkūnas
„Džiaugiamės, kad yra tokie projektai, kai galima atsisakyti senų, neefektyvių statinių ir už gautas lėšas pastatyti naujus, šiuolaikiškus, modernius pastatus ir taupyti lėšas“, – sakė generalinio policijos komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius.
Anot jo, darbo sąlygos motyvuoja pareigūnus.
Pastačius pastatą čia dirbs daugiau nei pusė tūkstančio pareigūnų. Bus sutvarkyta ir šalia esanti infrastruktūra, atsiras pėsčiųjų ir dviračių takas.
Statybų projektą sostinės Sietyno gatvėje vykdo Turto bankas, žadama, jog jis bus vienas moderniausių, A++ energetinio efektyvumo klasės, administracinių pastatų Vilniuje.
„Iš Turto banko mums malonu dirbti su policija, tai klientas-užsakovas, kuris žino, ko nori. Konstruktyvus, atsako laiku į pastebėjimus. Malonu statyti tokius modernius pastatus, tokiam geram, teisingam klientui, kuris rūpinasi mūsų saugumu“, – sakė Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.
Statybų projektą vykdys bendrovė „Infes“, jo vertė – apie 15 mln. eurų, statybas planuojama baigti 2023-iųjų trečiąjį ketvirtį.
„Sieksime, kaip tikri statybininkai, kad viskas būtų atlikta laiku ir kokybiškai. Ne tik policija, bet ir bendruomenė pajus pasikeitusią aplinką – bus įrengiama moderni gatvės atkarpa su dviračių takais ir šaligatviais“, – sakė rangovo „Infes“ direktorius Arvydas Markevičius.
Statybų techninę priežiūrą vykdo įmonė „Statybų inžinerinės paslaugos“.
Pastatas bus 10 tūkst. kvadratinių metrų ploto, jį sudarys administracinė dalis su specialios paskirties patalpomis, dviejų lygių požeminė automobilių aikštelė, ant stogo planuojama įrengti saulės jėgainę.
Taip pat bus sutvarkyta transporto infrastruktūra Sietyno gatvės atkarpoje bus įrengta dviejų juostų važiuojamoji dalis, dviračių, pėsčiųjų takai.