2018 08 31

Policija pažėrė patarimų grybautojams, kad jų pačių netektų ieškoti kaip grybų

Miške elkitės atsakingai – grybai gali kainuoti brangiai, įspėja policininkai.
Asociatyvi iliustracija: paieška
Asociatyvi iliustracija: paieška / Telšių apskrities policijos nuotr.

Besibaigiant šiltajam metų sezonui, kas rytą mus pasitinka vis labiau rudenėjantys, vėsūs, lietingi orai. Kartu su jais miškuose prasideda ir grybų sezonas, džiuginantis ne vieną miško teikiamų gėrybių ištroškusį gyventoją. Tačiau pačiame grybavimo sezono įkarštyje, išauga ir miške pasiklydusių bei kelio atgal negalinčių rasti žmonių skaičius.

Policijos pareigūnai skiria ypač didelį dėmesį gaunamiems pranešimams, kurie susiję su pavojumi žmogaus gyvybei. Niekam nekyla abejonių, kad didžiausia vertybė – kiekvieno mūsų gyvybė, todėl visų pirma mes patys privalome rūpintis savo saugumu.

2017 metais, vasaros-rudens sezonu, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieškojo trijų miške pasiklydusių žmonių. Visais atvejais, asmenys pasiklydo Kelmės rajono miškuose. Šių metų vasaros pabaigoje pareigūnams taip pat jau teko ieškoti Kelmės rajono miškuose pasiklydusio ir kelio namo neradusio vyriškio.

Kiekvienu pasiklydusio asmens paieškos vykdymo atveju pasitelkiamos gausios Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnų pajėgos. Įvertindami kiekvienos minutės svarbą pasiklydus žmogui, visas dėmesys sutelkiamas paieškos veiksmams atlikti. Tai ypač aktualu ieškant senyvo amžiaus ar sveikatos problemų turinčio gyventojo. Ieškant miškuose dingusių asmenų bei jų pėdsakų, vieną svarbiausių vaidmenų atlieka kinologas su tarnybiniu šunimi.

Ieškant pasiklydusių žmonių, dažnu atveju pasitelkiamas ir pasieniečių ar kariuomenės sraigtasparnis, kurio valandos ore kaštai siekia iki 1 800 eurų.

Ieškant pasiklydusių žmonių, dažnu atveju pasitelkiamas ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos ar Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis, kurio valandos ore kaštai siekia nuo 800 iki 1 800 eurų.

Todėl policijos atstovai primena kelis paprastus, tačiau labai svarbius, jūsų pačių saugumą lemiančius veiksnius:

Eidami į mišką, būtinai kartu su savimi neškitės mobiliojo ryšio telefoną, o taip pat prisiminkite jį pilnai įkrauti. Tai viena pagrindinių ryšio priemonių, kuria galėsite išsikviesti pagalbą, jei pasiklystumėte.

Jei einate rinkti miško gėrybių, eikite ne vieni ir nenuklyskite toli. Vaikščiokite tokiu atstumu, kad matytumėte vienas kitą.

Venkite į mišką eiti vakarėjant. Kiekvieną dieną temsta vis anksčiau, todėl pasiklydus, tamsa kliudys efektyviai vykdyti paiešką, pažymima Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausiosios specialistės Aušros Blaževičienės penktadienį paviešintame pranešime.

Policijos pareigūnai taip pat informuoja, kad dažniausiai pasiklysta tie žmonės, kurie teigia labai gerai pažįstantys mišką, o taip pat jo aplinkines vietoves. Miškai yra kertami bei atsodinami, todėl jų vaizdas keičiasi ir tie miškai, kurie kažkada buvo žinomi, gali tapti visiškai neatpažįstamais.

Saugokite savo gyvybę ir vieni kitus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis