Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2021 10 13

Policija teisis su Vilniaus savivaldybe: ši nesutiko pašalinti vaivorykštės perėjos

Vilniaus policija baigė tyrimą ne tik dėl vaivorykštės perėjos sostinės Pylimo g. uždažymo juodais dažais, bet ir dėl nudažymo įvairiaspalviais dažais. Sprendimas – paprašyta vaivorykštę pašalinti. Sostinės savivaldybė to daryti nesutiko, todėl ginčas persikėlė į teismą.
Vilniuje vaivorykštės spalvomis perdažyta perėja vėl suniokota
Perėja Pylimo g. Vilniuje / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Po to, kai birželį sostinės Pylimo g. nupiešta vaivorykštės spalvų perėja buvo uždažyta juodai, Vilniaus policija pradėjo dvi administracines teisenas: dėl važiuojamosios kelio dalies išdažymo įvairiaspalviais dažais ir dėl išdažymo juodais.

Tyrimas dėl juodų dažų baigtas liepos 27-ąją, skelbė Lrt.lt.

Dviem asmenims – aktyviems protestų dalyviams Antanui Kandrotui, žinomam Celofanu pseudonimu, ir Astrai Genovaitei Astrauskaitei – skirtos 10 eurų baudos.

Ginčą spręs teismas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja 15min informavo, jog tyrimas baigtas ir dėl perėjos išdažymo vaivorykšte.

Policija pareikalavo ją pašalinti, tačiau savivaldybė to nepadarė iki šiol.

„Policija kreipėsi į savivaldybę dėl perėjos pašalinimo. Tačiau savivaldybė to nepadarė ir dabar vyksta teisminis procesas, kuriame galutinis sprendimas dar nėra priimtas“, – komentavo J.Samorokovskaja.

Kad dėl vaivorykštės perėjos prasidėjo teisminis procesas, 15min patvirtino ir Vilniaus miesto savivaldybė.

„Byloje policija per teismą bando įpareigoti savivaldybę priimti sprendimą pašalinti vaivorykštės nudažymą“, – teigė savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistas Paulius Vaitekėnas.

Teigia, kad vaivorykštė niekam netrukdo

„Policija buvo kreipusis į savivaldybę teigdama, kad nudažymas vaivorykštės spalvomis turėtų būti pašalintas, kadangi, policijos nuomone, toje vietoje yra eismo reguliavimo priemonė (perėja) ir ji turi būti standartinės spalvos“, – nurodė jis.

O savivaldybė, pasak specialisto, policijai atsakė nemananti, kad „spalvotas elementas turėtų būti pašalinamas, nes tai atspindi Vilniaus kaip tolerantiško miesto poziciją“.

Be to, vaivorykštė esą niekam netrukdo ir nekelia jokio pavojaus.

„Taip pat argumentuotai buvo pagrįsta, kodėl ši meninė instaliacija nelaikytina eismo reguliavimo priemone“, – dėstė P.Vaitekėnas.

Buvo pagrįsta, kodėl ši meninė instaliacija nelaikytina eismo reguliavimo priemone.

„Policijos tokia savivaldybės pozicija netenkino, todėl ji kreipėsi į teismą“, – pridūrė jis ir teigė, kad teismas bylos kol kas nepradėjo, laukiama, kol bus paskirstas posėdis.

Perėja nuspalvinta 2018-aisiais

Vaivorykštės spalvų perėja vienoje iš sostinės gatvių atsirado 2018 metais gegužę, LGBT bendruomenei minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją.

Vėliava turėjo parodyti, jog Vilnius – atviras ir LGBT bendruomenei draugiškas miestas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas