Tai, kad toks tyrimas buvo pradėtas, 15min patvirtino Vilniaus AVPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.
15min žiniomis, tyrimas buvo pradėtas pagal G.Vaitkevičiaus skundą.
„Taip, Imuniteto skyriuje atliekamas tarnybinis patikrinimas pagal minėto asmens skundą, siekiant nustatyti skunde nurodytas aplinkybes. Dažniausiai tarnybinis patikrinimas atliekamas 30 d., tačiau gali būti ir pratęstas“, – atsakyme 15min teigė ji.
Skunde G.Vaitkevičius nurodo buvęs sulaikytas daugiau kaip šešias valandas.
G.Vaitkevičius teigia faktiškai buvęs sulaikytas nuo pernai metų birželio 11 dienos 1 val. 40 min., nors jį sulaikę pareigūnai tarnybiniame pranešime nurodė kitą sulaikymo laiką – 2 val. 20 min.
G.Vaitkevičius iš policijos komisariato buvo paleistas tik 8 valandą ryto.
Jis nurodė įvykio vietoje nesipriešinęs, parašęs pasiaiškinimą, todėl visiškai neaišku, kokios priežastys lėmė ilgą jo laikymą areštinės sulaikymo kameroje.
Įspūdį, kad jis tiek buvo laikomas norint įbauginti, anot skundo autoriaus, sustiprino ir tai, kad įvykis turėjo būti kvalifikuojamas kaip administracinis teisės pažeidimas, jei pareiškimo dėl to nebūtų parašęs tuometis premjeras S.Skvernelis. 15min primena, kad jis G.Vaitkevičių buvo apskundęs dėl šmeižto.
„Atsižvelgdamas į tai, pagrįstai manau, kad neteisėtą mano sulaikymą lėmė VAD (dabartinė Vadovybės apsaugos tarnyba – aut.) pareigūnų ir (ar) Ministro Pirmininko galimai padaryta įtaka policijos pareigūnams“, – rašoma skunde.
Jame, be kita ko, pabrėžiama, kad byloje nėra duomenų apie teisėtą G.Vaitkevičiaus sulaikymą.
Jis teigia buvęs sulaikytas baudžiamojoje byloje, o pagal Baudžiamojo proceso kodeksą sulaikant asmenį turi būti pildomas sulaikymo protokolas, kuriame turi būti nurodomas pagrindas ir tikslus sulaikymo laikas.
G.Vaitkevičius vertina, kad nesant tokio protokolo sulaikymas reiškia neteisėtą laisvės atėmimą ir sulaikymą.
Tyrimas policijos Imuniteto tarnybos Vidaus tyrimų skyriuje pradėtas gruodžio 30 dieną.
Pernai birželį G.Vaitkevičius sulaukė įtarimų ne tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo, bet ir dėl šmeižto.
Savo poelgį G.Vaitkevičius pernai paaiškino feisbuke, jis teigė kaltinantis S.Skvernelį pasinaudojus tarnybine padėtimi dėl jo gyvenamos gatvės asfaltavimo.
Apie aprašinėtą Upės gatvę buvo pranešta pernai birželio 11 dieną.
15min kreipėsi komentaro į Vilniaus AVPK atstovus, kai gausime atsakymą, straipsnį papildysime.