80 kilogramų sverianti manekeną nutempti 15 metrų per nustatytą laiką – užduotis, kurią įveikia toli gražu ne kiekvienas svajojantis tapti pareigūnu. Fizinis būsimųjų kursantų pasirengimas vertinamas ir kitose rungtyse – bėgant, atliekant prisitraukimus ir atsispaudimus.
Anksčiau pakakdavo gerai atlikti fizinio parengimo užduotis, tačiau nuo šių metų reikalavimai išaugo. Dabar nustatomas stojančiųjų žinių konkursinis balas ir tikrinami kiti gebėjimai.
„Nauja yra tai, kad dingsta fizinio kulto dominavimas ir jeigu žmogus yra fiziškai labai pajėgus, tai negarantuoja galimybės patekti į mokyklą ir tapti pareigūnu. Mes norime, kad pareigūnai būtų tiek fiziškai pajėgūs, gebėtų logiškai mąstyti, tiek rašyti, suvokti tekstą ir turėtų gerus mokymosi gebėjimus, kuriuos atsineša iš mokyklos“, – sakė Lietuvos policijos mokyklos Mokymo organizavimo skyriaus viršininkas Arūnas Vaičiulis.
Net atlikę visas užduotis stojantieji gali suklupti, jei vertinimo komisijos neįtikins jų motyvacija. Pasak specialistų, svarbu, kad būsimasis kursantas žinotų, kas lėmė jo sprendimą rinktis šį kelią.
Kauno rajone, Mastaičiuose esančioje policijos mokykloje, kursantai mokomi vienus metus. Specialistai sako, kad parengimo laikas galėtų būti ilgesnis, per jį susiformuotų stipresni būsimųjų pareigūnų įgūdžiai.
„Mūsų kursantai mokomi – visų pirma, – kaip tinkamai naudoti specialiąsias priemones, kaip tinkamai bendrauti su asmenimis – tiek nukentėjusiu nuo įvykių, tiek kurie matė įvykius, aišku, ir su pačiais teisės pažeidėjais“, – pasakojo mokyklos Profesinės taktikos skyriaus viršininkas Romualdas Raulevičius.
Šįmet planuojama priimti iki 100 kursantų, kurie, baigę mokslus, įsilies į policijos gretas.