„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 08 03

Valstybės gėda: policijos pastatas Klaipėdos centre tapo „tarakonų viešbučiu“

„Kassavaitiniai gaisrai, asocialūs elementai, tai jau ne keturių žvaigždučių, o tarakonų viešbutis“, – nevyniodamas žodžių į vatą kalba Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, stovėdamas prie Klaipėdoje, Jūros gatvėje, esančio pastato. Jame kadaise pareigūnai tardė įtariamuosius, pastarieji kalėjo antisanitarinėmis sąlygomis veikusioje areštinėje, o pareigūnai grūdosi kabinetuose.
Buvęs Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato pastatas jau ne kartą degė.
Dega buvęs Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato pastatas. / 15min nuotr.

Prieš porą metų Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui išsikėlus į naujutėlaitį pastatą, šis tiesiog akyse ėmė nykti. Uostamiesčio valdžia, siekianti perimti šį pastatą, skėsčioja rankomis žvelgdama, kaip valstybė saugo savo turtą.

Klaipėdos meras V.Grubliauskas atviras – pastatyti naują pastatą būtų pigiau nei renovuoti šį, kas mėnesį vis labiau nykstantį, gaisrų kamuojamą ir benamių savo namais imtą laikyti pastatą, laikomą paveldu. Uostamiesčio valdžia turi viziją šį pastatą paversti menininkų erdve. Mažėjant gyventojų skaičiui Klaipėdoje ir įgyvendinant garsiąją Mėlynojo proveržio strategiją, šiame pastate, nebejojama, noriai įsikurtų menininkai iš įvairiausių šalių, čia jie ir gyventų, ir kurtų.

Šiame pastate galėtų įsikurti įvairiausios erdvės – laboratorijos, koncertų salės undergroundiniams renginiams. Kiemelis pasitarnautų teatrams ir koncertams.

Klaipėdos kultūros bendruomenės asociacijos narė, „Baroti“ galerijos savininkė Andželika Baroti pasakoja su grupėmis kiekvieną mėnesį užsukanti į šį pastatą ir negalinti patikėti, kaip jis pasikeitė per dvejus metus.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Andželika Baroti
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Andželika Baroti

„Tikėjomės, kad jau šiemet kiemelyje organizuosime renginius“, – kalbėjo A.Baroti. Anot jos, šiame pastate galėtų gyventi, kurti, save išreikšti menininkai, klaipėdiečiai, kurių daug emigravo iš uostamiesčio ir Lietuvos. Tai būtų paskata susigrąžinti į miestą vis retėjančius gyventojus.

Tos pačios kultūros bendruomenės narys, dėstytojas dr. Tomas Kiauka neslepia, jog, jei ir toliau nebus skiriamas pakankamas dėmesys šiam pastatui, ketinama rengti įvairias akcijas.

VIDEO: Buvęs policijos komisariatas tapo benamių landyne ir gaisrų vieta

Šiame pastate pastarosiomis dienomis apsilankė ispanas, kompanijos „Nartex Barcelona“ atstovas Jordi Pardo. Ši bendrovė turi patirties pritaikant įvairius objektus turizmui bei kultūrai.

Po pastatą pavaikščiojęs J.Pardo teigė buvęs sužavėtas jo galimybių, nes tai labai įdomi paveldo dalis, esanti pačioje miesto širdyje, visai prie pat Danės upės. Anot bendrovės atstovo, ši erdvė galėtų būti pritaikyta turizmui, kultūrai ir tiesiog pramogoms.

„Tokiam miestui kaip Klaipėda, kuris organizuoja daug švenčių ir turi didelį kūrybos potencialą, tai būtų ypatinga vieta. Klaipėda yra visos Lietuvos vartai“, – sakė J.Pardo, kurio teigimu, kultūra – tai ne vien išlaidos, tai ir investicijos.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Konsultantas, paveldo objektus turizmui pritaikantis Jordi Pardo
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Konsultantas, paveldo objektus turizmui pritaikantis Jordi Pardo

Mero V.Grubliausko teigimu, tokį mąstymą sunku įskiepyti, mat ne visi tai supranta. Dėl šio pastato likimo meras trečiadienį kreipėsi į premjerą, pas kurį paprašė priėmimo. Tikimasi, jog susitikimas įvyks artimiausiu metu.

Šiuo metu pastatas priklauso Turto bankui. Uostamiesčio valdžia, kaip ir buvo prašyta, mainais į šį pastatą pasiūlė keletą kitų objektų, tačiau atsakymo nesulaukė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų