Kelmės rajono policijos komisariate naujoji reforma jau baigta. Jo vadovas pripažįsta – iš pradžių buvo daug skeptikų. Tačiau situacija keičiasi, su naujovėmis turi susitaikyti ir pareigūnai.
„Daugelio pareigūnų darbas pasikeitė kardinaliai. Pareigūnai, kurių didelė dalis anksčiau nemažai laiko praleisdavo kabinetuose, nagrinėdami tam tikrus dokumentus, priimdami tam tikrus sprendimus, šiuo metu dirba mobiliose darbo vietose ir automobiliuose savo aptarnaujamoje teritorijoje. Jie galimybę greičiau nuvykti į įvykio vietą ir toje vietoj surinkti visą reikiamą medžiagą“, – sakė Kelmės rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas Robertas Jagminas.
Pasak policijos generalinio komisaro Lino Pernavo, kiekviena reforma sulaukia pasipriešinimo, ne išimtis ir policijos: „Yra dalis žmonių, kurie nenori keistis, nenori mokytis, galų gale kažkas ir pavargo, tai normalu. Mes irgi kalbamės su tais žmonėmis ir dalis jų, be abejo, jau išėjo į pensiją. Tai normalu.“
Antradienį pradėjęs eiti policijos generalinio komisaro pavaduotojo pareigas Rimantas Bobinas teigia, kad jau dabar gyventojai pastebi reformos naudą – greičiau sulaukiama pagalbos, pareigūnus mato ten, kur iki šiol jie nepatruliuodavo.
„Visada, kada vyksta tam tikri pertvarkymai, reformos atsiranda dalykų, kuriuos reikia tobulinti“, – kalbėjo R. Bobinas.
„Šiandien mes visi kaip piliečiai norim, kad atvažiuotų pareigūnas, kuris būtų tinkamai aprengtas, turėtų tinkamą įrangą, vairuotų tinkamą automobilį, lyg ir turime tai, bet yra dar viena – kabutėse – smulkmena, mes norime, kad atvykęs pareigūnas išspręstų mūsų problemą, bet šiandien su problemų išsprendimu yra neatsakytų klausimų, problemų dėl pareigūnų kompetencijos“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.
Policijos reformą pradėta įgyvendinti prieš beveik dvejus metus, realūs pokyčiai išryškėjo pernai. Reformą planuojama baigti šiemet.