Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Policijos vadovas: lėktuvas ne krito, o leidosi, ugnies jame nebuvo

Ugniagesiai krovininio lėktuvo katastrofos Vilniuje vietoje jau baigė gesinimo ir gelbėjimo darbus, tačiau įvykio vietoje dar kelias dienas dirbs geriausi Lietuvos policijos tyrėjai. Jie drauge su aviacijos ekspertais aiškinasi mįslingas katastrofos priežastis. Policijos generalinis komisaras Arūnas Paulauskas atskleidė, kas iki šiol žinoma.

Dirba geriausi tyrėjai

Policijos vadovo A.Paulausko teigimu, į įvykio vietą suvažiavo geriausi Lietuvos policijos tyrėjai su moderniausia įranga. Jie tiria katastrofą, renka daiktus ir, kurie padėtų ištirti šį įvykį bei nustatyti jo priežastis. „Dar tebevyksta įvykio vietos apžiūra ir, matyt, dar vyks ne vieną dieną“, – po 14 valandos žurnalistams sakė A.Paulauskas.

Įvykio vietoje pirmadienio popietę lankėsi ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Anot A.Paulausko, prezidentui buvo pristatyta esama situacija.

Gitanas Nausėda / Skirmantas Lisauskas/BNS nuotr.
Gitanas Nausėda / Skirmantas Lisauskas/BNS nuotr.

Ne krito, o leidosi

„Kyla klausimų, ar tai galėjo būti teroristinis aktas ar panašiai. Šiuo momentu nematome tokių požymių, kad lėktuvo katastrofa būtų susijusi su kažkokiais išoriniais veiksniais. Peržiūrėjus daug vaizdo įrašų, bent jau pirminis vertinimas, kad lėktuvas ne krito, o leidosi ir kažkokių išorinių pažeidimų vizualiai nematyti. Taip pat nėra pirminių duomenų, kad kažkas būtų orlaivio viduje atsitikę. Žinoma, tiriamos visos versijos, tačiau pirminiai duomenys rodo, kad maža tikimybė, jog buvo kažkoks išorinis poveikis“, – sakė A.Paulauskas.

VIDEO: Vilniuje nukrito lėktuvas: vienas žmogus žuvo, du ligoninėje, ketvirtas ieškomas

Paklaustas, ar jau rado juodąją lėktuvo dėžę, A.Paulauskas atsakė: „Dar ne“. Jis pridūrė, kad tokiu atveju kviečiami ir aviacijos ekspertai, nes policijos pareigūnai nėra profesionalai tirti tokio pobūdžio incidentus. „Reikia žinoti, kur ta juodoji dėžė yra ir kaip ji galų gale atrodo. Tai kartu su ekspertais ji bus išimta“, – sakė jis.

Pasak A.Paulausko, per artimiausias kelias dienas iš nelaimės vietos bus pamažu išgabenamos surastos detalės.

VIDEO: Iš įvykio vietos: Vilniuje nukrito krovininis lėktuvas

Lietuvis nukentėjo nesunkiai

Policijos vadovas sakė, kad į ligonines, kur gydomi sužeisti įgulos nariai, yra išvykusios policijos pareigūnų komandos. Anot jo, su kai kuriais įgulos nariais dar neįmanoma bendrauti, jie yra medikų priežiūroje. „Su vienu įgulos nariu yra pabendrautai, bet tai dar nėra oficiali apklausa. Tiesiog pirminė informacija. Labai daug komentuoti negaliu, bet buvo tam tikras patvirtinimas, kad viduje nieko neįvyko: nebuvo dūmų, nebuvo ugnies, nebuvo kažko tokio, kas galėtų nulemti šią katastrofą“, – teigė A.Paulauskas.

VIDEO: D.Jauniškis: nukritusį krovininį orlaivį sieti su poveikiu iš išorės dar per anksti

Jis patvirtino, kad įgulos narys lietuvis nukentėjo nesunkiai. „Kiek žinau, įgulos nario lietuvio būklė yra bene geriausia iš visos įgulos“.

Per atsitiktinumą išvengta daugiau aukų

Pirmadienį, apie 5.30 val. Vilniuje, prie oro uosto, nukritus DHL krovininiam orlaiviui, kuriuo skrido keturių žmonių įgula, žuvo Ispanijos pilietis, dar vienas ispanas, taip pat vokietis ir lietuvis buvo sužeisti. Vieno jų būklė sunki.

Pirminiais duomenimis, visi įgulos nariai nelaimės metu buvo kabinoje, kuri po smūgio į žemę atsiskyrė nuo kitos užsidegusios lėktuvo dalies. Atsitrenkęs į žemę lėktuvas čiuožė dar kelis šimtus metrų lauku, viską šluodamas pakeliui. Viena jo dalis atsitrenkė į netoliese buvusį namą, kur kilo gaisras.

Lėktuvo kliudytame name buvo 13 žmonių, visi gyventojai išsigelbėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?