„Šių rinkimų pirmas turas buvo ramus, turbūt vienas iš ramiausių“, – sekmadienį per spaudos konferenciją užsidarius rinkimų apylinkėms sakė Renatas Požėla.
Jo duomenimis, pradėti du ikiteisminiai tyrimai, susiję su Seimo rinkimais. Vienas – dėl Tautos ir teisingumo sąjungos pirmininko europarlamentaro Petro Gražulio užpuolimo, kitas – dėl jo partijos narės, kandidatės į Seimą Irmos Gajauskaitės raginimo surengti riaušes per debatus.
Policijos vadovo teigimu, prieš ketverius metus pradėti šeši su rinkimais susiję ikiteisminiai tyrimai.
Šiemet surašyti penki administracinių nusižengimų protokolai – už nacistinių, komunistinių simbolių demonstravimą, tyčinį svetimo turto sugadinimą, agitacijos tvarkos pažeidimą, neblaivaus asmens pasirodymą viešoje vietoje ir nedidelę viešosios tvarkos pažeidimą.
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkės Linos Petronienės teigimu, nors sulaukta per 60 pranešimų apie galimus rinkimų tvarkos pažeidimus, rimčiausi incidentai fiksuoti Rokiškyje ir Panevėžyje.
Rokiškyje, Sėlos rytinėje rinkimų apygardoje, sekmadienį nuo darbo nušalinta neblaivi Mikrorajono rinkimų apylinkės komisijos narė.
„Dėl neblaivios komisijos narės rinkimų procesas nebuvo sutrikdytas“, – pabrėžė L. Petronienė.
Rinkimus stebinti nevyriausybinė organizacija „Baltosios pirštinės“ pranešė, kad Panevėžyje rinkimų komisijos narė esą pažymėjo biuletenį už rinkėją.
L. Petronienės teigimu, šios rinkimų komisijos pirmininkė paaiškino, kad komisijos narė ne pažymėjo biuletenį, o parodė, kaip tai reikia padaryti.
Anot VRK vadovės, apygardų rinkimų komisijos dar vertins šiuos incidentus ir spręs dėl tolesnio minėtų komisijų narių darbo per rinkimus.
Lietuvoje renkamas 141 parlamentaras – 71 vienmandatėse apygardose ir 70 daugiamandatėje.
Iš viso į Seimą šiemet kandidatavo 1740 politikų, kandidatų sąrašus iškėlė 14 partijų bei viena koalicija.
Pirminiais VRK duomenimis, parlamento rinkimuose balsavo valią pareiškė 52,06 proc. rinkėjų.