Kai kurie juos bando siekdami sumažinti tabako vartojimą ar jo atsisakyti, kiti – iš smalsumo, vedami mados, patrauklaus pateikimo ir pan. Gerai žinoma, kad patrauklus dizainas, skoniai, rinkodara labiausiai veikia jaunus žmonės, kurie jautrūs socialinei ir aplinkos įtakai.
Pasaulio sveikatos organizacijos (toliau – PSO) duomenimis, naujoviški tabako ir nikotino turintys gaminiai (nors kai kurie iš jų išskiria mažiau kenksmingų medžiagų negu įprastos cigaretės) nėra nekenksmingi. Taip pat PSO patvirtina jau anksčiau išsakytą nuomonę, kad šių gaminių ilgalaikis poveikis asmens sveikatai dar nėra ištirtas, o Jungtinių Amerikos Valstijų mirtinų kvėpavimo ligų susirgimų protrūkio pavyzdys tai tik patvirtina.
Nuolatinis Europos gydytojų komitetas (angl. The Standing Committee of European Doctors (CPME), atstovaujantis nacionalinėms medicinos asociacijoms visoje Europoje, siekia atkreipti politikos formuotojų, sveikatos srities specialistų ir visuomenės dėmesį į šią problemą. Anot komiteto, Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybės narės turi stebėti naujoviškų tabako ir nikotino turinčių gaminių rinką ir rinkti duomenis apie tabako ir su juo susijusių gaminių sukeliamą žalą žmogaus organizmui, ypatingai tarp jaunų ir nerūkančių asmenų. Tikimasi, kad 2021 m. Europos Komisija pateiks ES tabako gaminių direktyvos taikymo ataskaitą, išskiriant elektroninių cigarečių ir naujoviškų tabako gaminių rinkos pokyčius.