Tačiau šis dydis dar bus peržiūrėtas gruodį, kai Finansų ministerija paskelbs atnaujintas makroekonomines prognozes.
Tai numatoma atnaujintos Nacionalinės kolektyvinės sutarties projekte – įgaliojimus ją pasirašyti Vyriausybė trečiadienį suteikė socialinės apsaugos ir darbo ministrui.
„Kolektyvinės derybos buvo baigtos rugsėjo viduryje, kai pirmasis derybų posėdis įvyko dar balandžio mėnesį. Derybos užtruko dėl pandeminės situacijos ir neaiškių ekonominių ir darbo rinkos perspektyvų“, – posėdyje sakė ministras Linas Kukuraitis.
Jis teigė, kad Vyriausybė laikosi pažadų, todėl nesuprantamas kai kurių profesinių sąjungų atstovų priekaištai.
„Tačiau susitarimas pasiektas, tai yra jau trečias nacionalinis kolektyvinis susitarimas istorijoje. Vyriausybė, ką susitaria, tą ir padaro, dėl to keistai atrodo šiandien mitinguojančių keleto profsąjungų nuogąstavimai, kad yra kitaip“, – sakė L.Kukuraitis.
Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, sutartį pasirašysiančių profesinių sąjungų nariams taikomos papildomos garantijos: suteikiamos dvi papildomos apmokamos kasmetinių atostogų dienos, iki 10 ar 20 darbo dienų mokymosi atostogos, mokant atitinkamai vidutinį ar pusę darbo užmokesčio (VDU), be to, suteikiama galimybė gauti iki 5 darbo dienų sveikatai gerinti, mokant VDU.
Vyriausybė, ką susitaria, tą ir padaro, dėl to keistai atrodo šiandien mitinguojančių keleto profsąjungų nuogąstavimai, kad yra kitaip.
Anot ministro, bazinis dydis taikomas apie 200 tūkst. dirbančiųjų.
Sutartį pasirašys ministras L.Kukuraitis ir penkių nacionalinių profesinių sąjungų organizacijų – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“, Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo – vadovai.
Trečiadienį pasaulyje minint Oraus darbo dieną, apie šimtas profesinių sąjungų atstovų Vilniuje, prie Vyriausybės rūmų surengė protesto akciją reikalaudami Vyriausybės sparčiau didinti minimalią mėnesio algą (MMA).