Verslininkas į teismo posėdį 8.30 val. atvyko kartu su savo advokatu Romualdu Mikliušu, prieš posėdį bendrauti su žurnalistais įtariamasis nepanoro.
Skundą nagrinėja trijų teisėjų kolegija. Apygardos teismo sprendimas dėl kardomosios priemonės verslininkui bus galutinis ir neskundžiamas.
Prokuratūra teismo prašo pratęsti R.Kurlianskio suėmimą dviem mėnesiams.
Posėdis už uždarų durų vyko ilgiau nei valandą. Po jo įtariamasis R.Kurlianskis kartu su savuoju advokatu slapčia paspruko iš teismo rūmų per teisėjų tarnybines patalpas, taip jiedu išvengė akistatos su posėdžio pabaigos laukusiais žiniasklaidos atstovais.
Po posėdžio bylą kuruojantis prokuroras Justas Laucius prasitarė, kad įtariamųjų šioje byloje gali būti ir daugiau, tačiau kol kas jie yra saugūs, nes turi teisinę neliečiamybę. Prokuroro teigimu, politinės korupcijos tyrimo kryptys veda į Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijas.
Šiuo metu R. Kurlianskiui skirtos šios kardomosios priemonės: 25 tūkstančių eurų piniginis užstatas, namų areštas dviem mėnesiams bei rašytinis pasižadėjimas neišvykti, uždraudžiant bendrauti su nurodytais įtariamajam asmenimis, tarp jų ir su buvusiu liberalų lyderiu Eligijumi Masiuliu.
Teisėsauga tiria įtarimus, kad „MG Baltic“ viceprezidentas buvusiam liberalų sąjūdžio pirmininkui galėjo perduoti 106 tūkstančių eurų kyšį. E.Masiuliui pateikti įtarimai prekyba poveikiu, kyšininkavimu ir neteisėtu praturėjimu.
Tuo metu penktadienio popietę Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai atliko kratas Kauno miesto tarybos nario Rimanto Mikaičio namuose Kaune, taip pat – Seimo nario, Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojo Gintaro Steponavičiaus fondo vadovo namuose Vilniuje.
Su „MG Baltic“ koncernu susijusiame tyrime minima ir Darbo partijos nario Vytauto Gapšio pavardė – jo namuose ir darbo kabinete atliktos kratos, jis apklaustas kaip specialusis liudytojas.