Išgaravusios gerosios I.Šimonytės savybės
J.Šiugždinienę jau anksčiau, net ir nemačius jos ataskaitų, gynė tiek premjerė, tiek ir konservatorių partijos prezidiumas.
Nors reikalavimai pamatyti išlaidas pagrindžiančius dokumentus po paviešintų ataskaitų niekur nedingo, I.Šimonytė ir toliau įnirtingai gina savo kabineto narę.
Pasak Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologės Rimos Urbonaitės, tokia pozicija rodo, kad gerosios premjerės savybės kažkur išgaravo.
„Šiaip, Ingrida Šimonytė visada buvo labai racionali, labai tiksli ir kažkur šitos savybės dabar išgaravo, nes ji dabar rašo argumentus, kuriems iškart atsiranda kontrargumentai“, – 15min sakė politikos ekspertė.
Jos teigimu, I.Šimonytė praleidžia vieną svarbią detalę J.Šiugždinienės ataskaitose.
„Yra mažų mažiausiai keista, nes, atkreipsiu dėmesį – Ingrida Šimonytė yra labai tiksli, grafoje yra galimybė nurodyti dokumentų numerius, bet niekas panašaus nepadaryta. Tai, kad čekiukų nepriima, nereiškia, jog negali nurodyti dokumentų numerių“, – pabrėžė politologė.
„Kur visa tai išgaravo, aš neįsivaizduoju“, – pridūrė ji.
„Nusivylimo banga bus didžiulė“
Anot MRU politologės, dabartinė situacija yra bloga ir greičiausiai negalvojama apie pasekmes, nes „nusivylimo banga bus didžiulė“.
„Mes matome ataskaitas su keistomis datomis, matome netgi keistus įrašus, keistas sumas. Mus tarsi premjerė dabar bara, kad kyla tie klausimai – o tai vis dėlto, ar įmanoma tiek išleisti, ar neįmanoma? Tai tikrai nėra geriausia komunikacinė taktika“, – kalbėjo R.Urbonaitė.
Vis dėlto, kalbant apie pokyčius reitinguose, neaišku, kaip šis skandalas juos paveiks.
„Konservatoriai turi labai lojalų rinkėją ir dabar be galo sunku pasakyti, kiek tokių, kurie sakys – palauk, palauk, kur dingo tie visi standartai? Mano aplinkoje šiuo metu žmonių, kurie kelia klausimus, reiškia apmaudą ir nusivylimą, yra tikrai nemažai, nors tai yra žmonės, kurie paprastai balsuodavo už konservatorius“, – pasakojo politikos ekspertė.
Jos teigimu, jeigu konservatoriai tikisi, kad ir po tokio skandalo jiems pavyks išlaikyti lojalius rinkėjus, tai tuomet „šitaip mąstant galima labai stipriai nusivilti“.
„Čia yra etikos ir moralės dalykai, čia yra emocija. Ji rinkėjui yra svarbi“, – pabrėžė R.Urbonaitė.
Mano aplinkoje šiuo metu žmonių, kurie kelia klausimus, reiškia apmaudą ir nusivylimą, yra tikrai nemažai, nors tai yra žmonės, kurie paprastai balsuodavo už konservatorius
Konservatoriai irgi yra antroje partijų reitingo vietoje. Prieš juos yra socialdemokratai.