„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 02 19

Popiežius Pranciškus apie Ukrainą, Zikos virusą, kunigų pedofiliją

Grįždamas iš Meksikos, kelionės metu lėktuve, popiežius Pranciškus apie valandą bendravo su kartu skridusiais žurnalistais, atsakė į keliolika klausimų.
Popiežius Pranciškus kalba žurnalistams grįžtant iš apaštališkos kelionės
Popiežius Pranciškus kalba žurnalistams grįžtant iš apaštališkos kelionės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nors popiežius ką tik užbaigė šešias dienas trukusį vizitą Meksikoje, apie kelionę buvo kalbama palyginti nedaug. Daugiausia dėmesio buvo skirta ukrainiečių reakcijai į popiežiaus susitikimą su Maskvos patriarchu ir jo metu paskelbtą deklaraciją. Spaudos konferencijoje paliestos taip pat tokios temos kaip kova su pedofilija Bažnyčios viduje, Donaldo Trumpo pasisakymai apie migrantus ir Pranciškų.

Vis dėlto Ukrainos graikų apeigų katalikai, komentuodami jo metu pasirašytą deklaraciją, jaučiasi išduoti ir deklaraciją vertina kaip „politinį dokumentą“, kuriuo remiama dabartinė Rusijos politika.

Popiežiaus ir Maskvos patriarcho susitikimas visuotinai vertinamas kaip labai svarbus istorinis įvykis. Vis dėlto Ukrainos graikų apeigų katalikai, komentuodami jo metu pasirašytą deklaraciją, jaučiasi išduoti ir deklaraciją vertina kaip „politinį dokumentą“, kuriuo remiama dabartinė Rusijos politika.

„Kirilas yra mano brolis, – sakė popiežius. Mes broliškai apsikabinome ir dvi valandas kalbėjomės. Apie ką kalbėjomės, žinome tik mudu. Pasibaigus mūsų susitikimui nebuvo paskelbta apie ką kalbėjomės. Abu tik pasakėme kokie buvo mūsų jausmai“, – sakė popiežius.

Kalbėdamas apie kritišką komentarą, kurį paskelbė Ukrainos graikų apeigų katalikų Didysis arkivyskupas Sviatoslavas Ševčiukas, popiežius visų pirma sakė, kad jis gerai asmeniškai pažįsta arkivyskupą; kad ketverius metus yra su juo kartu dirbęs Buenos Airėse ir kad nuo tada jie vienas į kitą kreipiasi „tu“.

Popiežius sakė, kad arkivyskupo išsakytą kritiką tai deklaracijos daliai, kurioje kalbama apie karą Ukrainoje, jis priima kaip arkivyskupo asmeninę nuomonę. Pranciškus šia proga paminėjo savo raginimus nutraukti karą, taip pat Šventojo Sosto poziciją, kad turi būti laikomasi Minsko susitarimų.

„Man priimtina (kartu su patriarchu Kirilu pasirašyta) deklaracija; man priimtina taip pat ir kitų teisė turėti savo nuomonę apie tą labai sunkią situaciją“, – sakė popiežius.

Vienas klausimų lietė iš Meksikos kilusio kunigo Marcialio Macielio atvejį, kuris nuo šio kunigo nuketėjusiems žmonėms paliko nusivylimo Bažnyčia jausmą, o taip pat panašius kitus atvejus, kai kunigai pedofilai buvo dangstomi savo vyskupų.

Popiežius atsakė, kad jei vyskupas kunigą pedofilą siunčia iš vienos parapijos į kitą parapiją, jis elgiasi neatsakingai. Būtų geriau, kad toks vyskupas atsistatydintų. O konkrečiai kun. Macielio atveju jo bylą tyrė tuometinis kardinolas Ratzingeris. Jis būdamas kardinolu surinko visą medžiagą, o tapęs popiežiumi ėmėsi ryžtingų priemonių.

Ką popiežius mano apie Donaldą Trumpą, savo rinkimų kampanijoje kalbantį apie migrantų deportavimą, sienų statymą, negailintį kritikos ir popiežiui. Popiežius atsakė, kad jis nenori patarinėti žmonėms už ką balsuoti, tačiau minėtojo politiko išsakytos mintys apie migrantus tikrai nėra krikščioniškos.

Spaudos konferencijos metu taip pat  klausta popiežiaus nuomonės apie šiuo metu Italijos parlamente svarstomą partnerystės įstatymą. Pranciškus atsakė, kad jis į Italijos vidaus reikalus nesikiša, o teisė komentuoti Italijos vidaus gyvenimą priklauso Italijos vyskupų kompetencijai.

Vienas klausimas lietė kai kuriose šalyse pataruoju metu daug problemų sukėlusį vadinamąjį „Zika“ virusą, pavojingą nėščioms moterims ir jų kūdikiams. Šio viruso plitimas taip pat sukėlė diskusijas apie abortą.

„Abortas, atsakė popiežius, negali būti laikomas „mažesniu blogiu“.  Abortas tai nusikaltimas, absoliutus blogis. Reikia sutelkti pastangas į medicinos pažangą, kad būtų kuo greičiau surastos priemonės prieš tą virusą.“

Užsiminta ir apie popiežiui paskirtą Karolio Didžiojo premiją. Pranciškus atsakė, kad paprastai premijų jis nepriima, tačiau šį kartą kardinolas Kasperis jį įtikino ir Karolio Didžiojo premiją jis priims, tačiau premija bus įteikta ne Achene, kuri paprastai ji įteikiama, bet Vatikane.

Galiausiai popiežius padėkojo apaštališkųjų kelionių organizatoriui Alberto Gasbarri, kuris jau išeina į pensiją. Kelionė į Meksiką buvo paskutinė jo organizuota popiežiaus apaštališkoji kelionė.

Vatikano radijas mažas
Vatikano radijas mažas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs