„Tyrimą mes pradėjome pirmadienį. Dabar tiksliai negaliu pasakyti, kiek žmonių ištirta, bet (...) keliasdešimt maždaug jų jau yra“, – BNS antradienį sakė profesorius.
„Mes pradžioje norėjome pažiūrėti, kaip viskas vyksta, kiek užtrunka procesai. Prašėme, kad pradžioje ne tiek daug žmonių eitų ir būtų tiriami. Trečiadienį turėtų prasidėti masinis tyrimas, didžiuliai srautai“, – pridūrė jis.
Tyrimai atliekami Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų bei Ukmergės, Tauragės ir Zarasų rajonų gyventojams. Iš viso kvietimai išsiųsti 13 tūkst. žmonių, o ištirti planuojama perpus mažiau – apie 6,5 tūkst. asmenų.
Iki rugsėjo 10 dienos turėtume pabaigti tą tyrimą, jei viskas gerai.
M.Stankūno teigimu, dvigubai daugiau kvietimų siunčiama todėl, jog ne visi žmonės atsilieps ir ateis atlikti testo.
Žmonės tyrimui atrinkti atsitiktiniu būdu, tačiau jie atspindi šių šešių regionų gyventojų sudėtį. Planuojama, kad gyventojų testavimas truks apie mėnesį.
„Iki rugsėjo 10 dienos turėtume pabaigti tą tyrimą, jei viskas gerai“, – sakė M.Stankūnas.
Sutartį dėl populiacijos tyrimo LSMU su Sveikatos apsaugos ministerija pasirašė liepos 10 dieną. LSMU tyrimą atlieka kartu su Vilniaus universitetu (VU).
Testai savanoriams atliekami šešiose gydymo įstaigose: Vilniaus Centro poliklinikoje, Ukmergės ligoninėje, Zarasų pirminės sveikatos priežiūros centre, Tauragės ligoninėje, Respublikinė Klaipėdos ligoninėje ir Kauno klinikose.
Siekiant išsiaiškinti, kokia visuomenė dalis persirgo koronavirusu, pakviestiems savanoriams atliekami serologiniai COVID-19 testai. Jie rodo organizme susidariusius antikūnus. Šių tyrimų metu analizuojamas žmogaus kraujas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Atnaujinti koronavirusu užsikrėtusių asmenų maršrutai Lietuvoje: kas, kur, kada buvo?