Abejonių dėl to, ar Gulbino ežero pašonėje, buvusios vaikų stovyklos teritorijoje išdygs gyvenamieji namai, ar vis dėlto poilsiui skirta infrastruktūra, kilo dar tuomet, kai tvirtintas šis projektas. 2011 m. rugsėjį, kai kvartalas dar statytas, 15min kalbinti leidimus statyti išdavę sostinės valdininkai neslėpė negalintys garantuoti, kad poilsiavietė nepavirs uždaru turtuolių kvartalu.
Prokurorė: žmonės ten turbūt gyvena
Pastaruoju metu šį klausimą vėl kelia prokurorai.
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Deimantė Nikitinienė Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje prieš dvi savaites pasisakė, kad, be kitų dalykų, nerimą kelia ir tai, jog pastatyti poilsio pastatai dabar galbūt naudojami kaip gyvenamieji namai.
„Problema yra ta, kad prieš kažkiek metų tam tikri veikėjai susitvarkė taip, kad rekreacinėje teritorijoje pastatyti statiniai buvo įforminti kaip poilsio paskirties. Žmonės įteisina statinius kaip poilsio paskirties ir puikiai ten turbūt gyvena.
Kita prokurorų reikalavimo pusė buvo savivaldybei patikrinti, kaip tie statiniai naudojami. Į tai Vilniaus savivaldybė atsakė, kad pagal leidimus ir projektus tie statiniai atitinka reikalavimus, o patikrinti, kaip yra iš tikrųjų, savivaldybė nei teisinių, nei techninių galimybių nemato“, – kalbėjo prokurorė.
Savivaldybės išvada neįtikino
Dar 2020 metų gegužę Vilniaus m. savivaldybė tokį patikrinimą atliko. Gegužės 25 dieną savivaldybės Būsto skyrius Vilniaus apylinkės prokuratūrai atsiuntė raštą „Dėl pastatų ir statinių, esančių sklype Didžiųjų Gulbinų g. 25, patikrinimo“.
Jame teigiama: „Informuojame, kad skyriaus specialistai 2020-05-14 atliko pastatų ir statinių patikrinimą ir nustatė, kad minėtame sklype yra visi Nekilnojamojo turto registre įregistruoti pastatai ir statiniai, pastatų ir statinių savininkai / naudotojai naudoja pastatus ir statinius pagal tiesioginę, Nekilnojamojo turto registre įregistruotą paskirtį“, ir buvo pridėti patikrinimo aktai.