Tyrimo metu bus siekiama nustatyti visas reikšmingas šios pavojingos gyvybei ligos protrūkio aplinkybes ir įvertinti, ar nustatytos pasekmės nėra kilusios dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 229 str. dėl tarnybos pareigų neatlikimo.
Už šią nusikalstamą veiką įstatymas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki dviejų metų.
Išplatintame pranešime spaudai Kauno apygardos prokuratūra priminė, kad gegužės 8 dieną Viešojo intereso gynimo skyriuje taip pat buvo pradėtas patikrinimas siekiant nustatyti galimus viešojo intereso pažeidimus, susijusius su šiuo legioneliozės protrūkiu.
Remiantis viešojoje erdvėje pateikta informacija, šių metų gegužės 9 dieną LSMU Kauno ligoninėje gydoma 10 pacientų, turinčių legioneliozės diagnozę. Du iš jų yra gydomi Suaugusiųjų intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje.
Viešai nurodoma, kad per daugiau nei savaitę mirė 4 legionelioze sirgę žmonės: vieno iš jų mirties priežastis yra legioneliozė, dviejų – kitos gretutinės ligos, o vieno paciento, šalia kitų gretutinių ligų turėjusio ir legioneliozės diagnozę, mirties priežastis dar tikslinama.
Iš turimos informacijos kyla abejonių, ar Kauno rajone bei Kauno mieste vandenį tiekiančios įmonės, o taip pat institucijos, atsakingos už vandens tiekimo kontrolę, ėmėsi būtinų veiksmų, kad būtų užkirstas kelias legioneliozės protrūkiui.
Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.