Ekstremalus skrydis turėtų trukti 12-14 valandų. Apie savo sumanymą daugkartinis Lietuvos parasparnių čempionas pasakojo ketvirtadienį prasidėjusio tarptautinio medžio drožėjų plenero Netoniuose dalyviams.
Pleneras, kurį organizavo Kauno rajono vietos veiklos grupė (VVG) ir Vakarų Pamario vaivadijos vietos veiklos grupė „Lider Pojezierza“, taip pat skirtas legendinių lakūnų žūties 85-osioms metinėms.
„S.Darius ir S.Girėnas žuvo, tačiau jų skrydis nesibaigė, nes jį tęsia visi, kam brangi laisvė, meilė Tėvynei, pasiaukojimas dėl kilnios idėjos“, – kalbėjo „Lider Pojezierza“ koordinatorius Wiesławas Sienkiewiczius.
„Džiaugiuosi, kad S.Darius ir S.Girėnas šiandien yra įkvėpimo šaltinis ne tik lietuviams, bet ir lenkams. Mes tai matome iš jų pagarbaus elgesio ir nuolatinio rūpinimosi mūsų didvyriais“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.
Plenero komandos vadovas Andrius Vosylius pasakojo, kad į Netonius atvyko trys lenkų menininkai: Stanislawas Swiderskis, Jaroslawas Cwiertnia ir Sylwia Osadców. Kauno rajonui atstovauja Saulius Jocius, Valerijus Kunigelas, Gintautas Turčinskas ir Algirdas Vaištaras. Jaunųjų žurnalistų grupė fiksuoja kūrybos procesą.
Kauno rajono VVG pirmininkė Kristina Švedaitė-Damašė sakė, kad projekte labiausiai akcentuojami patriotiniai ir pilietiniai tikslai, todėl bus kuriamas filmas, vyks jaunųjų aviatorių varžybos, susitikimai su moksleiviais.
Pasibaigus plenerui Netoniuose, projekto dalyviai keliaus į S.Dariaus ir S.Girėno žūties vietą Pšelniko miške, šalia Myslibužo miesto. Bendromis pastangomis čia bus kuriamos pavėsinės, suoleliai, kiti mažosios architektūros elementai.
Liepos 17 dieną planuojama S.Dariaus ir S.Girėno pagerbimo ceremonija, kurioje ketina dalyvauti projekto dalyviai, Myslibužo bendruomenė, aukšti Lietuvos ir Lenkijos valdžios atstovai.