2022 10 15

Pratybos Klaipėdos uoste: ką jaučia skęstanti įgula?

Šeštadienį apie dvidešimt nardymo Baltijos jūroje entuziastų Kruizinių laivų terminale laive „NZ55“ surengė nestandartinių situacijų valdymo laive ir jūroje mokymus „Vandens kelias 55“. Visi jie turėjo pademonstruoti, kaip yra pasiruošę situacijai, kuri gali ištikti kiekvieną, išplaukusį į marias, jūrą ar kitą vandens telkinį.
Pratybų dalyviai turėjo įveikti iš pirmo žvilgsnio paprastas užduotis, tačiau net ir patyrusiems narams nebuvo lengva.
Pratybų dalyviai turėjo įveikti iš pirmo žvilgsnio paprastas užduotis, tačiau net ir patyrusiems narams nebuvo lengva. / Jūrų muziejaus nuotr.

Kiekvienas mūsų, būdamas laive, jaučiasi pakankamai saugiai, nes pasitiki šalia esančiais profesionalais. Tačiau įvykus ekstrinei situacijai gali tekti ir pačiam šokti iš laivo.

Tokia ir buvo pirmoji visų „Vandens kelio 55“ užduotis – šokti nuo krantinės, paskui – plaukti prie nusileidimo virvės, atlikti hiperventiliacijos pratimus, panėrus palei nusileidimo virvę ištraukti iš kelių metrų po vandeniu padėtą objektą, lipti iš vandens virvinėmis kopėčiomis į laivą, kas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visai paprasta, o ne vienam dalyviui tai buvo tikras, sunkiai įveikiamas iššūkis.

Vienas iš pratybų organizatorių, laivo „NZ55“ kapitonas Linas Duoblys sako, kad gyvenant prie jūros ir jūrą naudojant ir pramogoms, ir pažinimui, ir verslui, ir kelionėms, būtini įgūdžiai, kurie kritiniu atveju išsaugo gyvybę. Todėl reikia periodiškai rengti tokias pratybas.

Jūrų muziejaus nuotr./Klaipėdos uoste surengtų pratybų akimirka
Jūrų muziejaus nuotr./Klaipėdos uoste surengtų pratybų akimirka

– Jose svarbu ne tik fiziškai išmokti atlikti užduotis, – sako pratybas vedęs naras instruktorius Egidijus Ežerinskis. – Ne mažiau svarbus psichologinis pasirengimas, baimės nugalėjimas. Juk aš lygiai taip pat bijau šokti į vandenį, lygiai taip pat turėjau išmokti tvarkytis su panika ar baime, kuri, gali būti pražūtinga net ir geriausiai fiziškai pasiruošusiam.
Linas Duoblys, Baltijos jūroje vykstančio projekto „Baltic Sea Heritage Rescue Project“ („Baltijos jūros paveldosaugos projektas“) koordinatorius siekia, kad tokie nestandartinių situacijų valdymo laive mokymai taptų periodiniai, prie jų jungiant ir kitas pagalbą teikiančias organizacijas.

Dauguma pratybų dalyvių – narai mėgėjai ir profesionalai. Tarp jų – ir viena mergina.

Pratybose ryžosi dalyvauti ir Lietuvos jūrų muziejaus Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Gudelis.

Jūrų muziejaus nuotr./Pratybų Klaipėdos uoste akimirka
Jūrų muziejaus nuotr./Pratybų Klaipėdos uoste akimirka

– Buvo sunku, – prisipažino vyras. – Bet tikrai verta išmėginti save ir patirti bent mažumėlę to, ką patirtų skęstančio laivo įgula. Pasirodo, kad su tuo kostiumu net plaukti dorai nemoku. Todėl laukiu kitų pratybų, dalyvausiu būtinai ir išmoksiu!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis