15min tyrimą apie prekybą vairuotojo pažymėjimais galite perskaityti čia: Kyšių instruktoriai: slaptos kameros demaskuoja prekybą vairuotojo pažymėjimais
– Edmundai, ar jums žinoma visa ši eiga nupirkto egzamino, ar vis tik tai yra pirmas kartas, kai matote, kaip tai vyksta?
– Tai nėra naujiena, iš tikrųjų mes, atlikdami korupcijos pasireiškimo rizikų vertinimą, panašias situacijas tikrai esam vertinę. Ir tos situacijos yra žinomos ir įgyvendinamos prevencinės priemonės, kad žmonės, bandantys sukčiavimo būdu išlaikyti egzaminus, to negalėtų atlikti.
Tačiau suprantame, kad visuomenė yra nusiteikusi sukčiavimo būdu įgyti teisę vairuoti, kad nesusimąsto, kokios gali būti pasekmės, nes jiems patiems reikės vairuoti, eisme dalyvauti. Ir neturint pakankamų įgūdžių žmonės tik save nubaus.
O įmonė įgyvendina tikrai nemažai prevencijos priemonių, kad identifikuotume tuos asmenis, kurie bando sukčiauti. Yra ir kameros įdiegtos teorijos klasėse, diegiam pagal naują modelį, pagal olandų modelį, padaliniuose ir jau tikrai nemažai padalinių, kuriuose tai yra įgyvendinta – tiek vaizdo įrašymas daromas, tiek garso įrašymas.
Šiuo metu yra įsigytas ir testuojamas Vilniaus filiale įrenginys, kuris padės papildomai identifikuoti ryšio priėmimo-perdavimo įrangą.
Darbuotojai taip pat yra rotuojami, nėra, kad tie patys darbuotojai nuolat dirbtų. Tai tų priemonių tikrai yra nemažai.
– Tai „Regitra“ viską padaro, o visuomenės atstovai, kurie perka vairuotojo pažymėjimą, patys dėl to kalti?