„Jūsų talento ir pasišventimo kūrybai dėka esame stiprūs, unikalūs bei sergintys savo tapatybę. Esate tikrieji pamatinių vertybių skleidėjai, nes tik puoselėdama savąją kultūrą ir meną tauta niekada nepaklys globalioje erdvėje“, – sakė Vyriausybės vadovas.
Ministro Pirmininko teigimu, vienas Vyriausybės prioritetų – sudaryti kuo geresnes sąlygas kūrybai ir jos sklaidai, siekti, kad kultūros ir meno kūrėjai jaustųsi oriai, užtikrintai ir galėtų atsidėti savo pagrindinei misijai.
Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 m. Premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių
Šiais metais premijos skirtos fotomenininkui Arūnui Baltėnui, architektei Gražinai Bernotienei, muzikologei Rūtai Gaidamavičiūtei, dailininkui ir pedagogui Juozui Galkui, poetui Stasiui Jonauskui, aktoriui Dariui Meškauskui, kino dailininkui Algirdui Ničiui, dailės istorikei ir kritikei Laimai Surgailienei, dailės istorikei Marijai Nijolei Tumėnienei, lituanistui, bibliotekininkui Kęstučiui Urbai, teatrologei, kultūros veikėjai Irenai Veisaitei ir fortepijoniniam trio „FortVio“ (Indrei Baikštytei, Ingridai Rupaitei-Petrikienei, Povilui Jacunskui).
Vyriausybės kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti Lietuvos, taip pat Pasaulio lietuvių bendruomenės kultūros ir meno kūrėjų, kultūrai ir menui nusipelniusių asmenų veiklą. Kasmet įteikiama 12 premijų, laureatus atrenka Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, kuriai šiuo metu vadovauja profesorius, socialinių mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys Vytautas Martinkus.
Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 m. Premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama pretendentų kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam šio kolektyvo nariui.