Kalbėdamas apie dvišalius santykius Vyriausybės vadovas pabrėžė, jog Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimas energetikos ir transporto sektoriuose daro įtaką visam Baltijos regionui.
„Produktyvaus bendradarbiavimo įrodymas – jau įsibėgėję bendri Lenkijos ir Lietuvos projektai – „LitPol Link“ elektros jungtis ir Lietuvos-Lenkijos dujų jungtis“, – teigė premjeras.
Įgyvendinant „LitPol Link“ projektą, vykdomi konkursai rangovams atrinkti, kurie užsiims jungties 330 kV Alytaus skirstyklos ir 400 kV linijos Alytus-Lietuvos-Lenkijos siena statybomis. Rudenį atrinkus šiuos rangovus, „LitPol Link“ jungties projektui bus atrinkti visų pagrindinių darbų rangovai. Planuojama metų pabaigoje pradėti parengiamuosius statybos darbus. Projektas turėtų būti įgyvendintas 2015-ųjų pabaigoje.
Lietuvos-Lenkijos dujų jungties projektas yra vienas svarbiausių projektų dujų sektoriuje Baltijos regiono valstybėms ir Europos Komisijai (EK), nes panaikins Baltijos šalių ir Suomijos izoliaciją nuo likusios Europos Sąjungos dujų rinkos. Liepos 10 d. EK nusprendė skirti 420 tūkst. eurų finansavimą Lietuvos-Lenkijos dujų jungties projekto poveikio aplinkai vertinimui parengti (t.y. 50 proc. PAV ataskaitos rengimui reikalingų lėšų). Projekto vykdytojai galės kreiptis į EK dėl dalinio finansavimo, kuris gali sudaryti 50-75 proc. viso projekto kaštų (t.y. daugiau nei 300 mln. eurų).
Susitikime taip pat aptarti ir daugiausia diskusijų visuomenėje keliantys klausimai, susiję su tautinėmis mažumomis. „Žinoma, dar yra neišspręstų klausimų, susijusių su Lenkijos tautine mažuma Lietuvoje, tačiau jie sprendžiami, atsižvelgiant į abi puses ir į Konstituciją. Sprendimų priėmimas reikalauja laiko ir kantrybės. Rengiamas Tautinių mažumų įstatymo projektas, kuris turės būti išdiskutuotas ir patvirtintas Vyriausybės“, – teigė Vyriausybės vadovas.