A.Butkevičius tvirtino iš Darbo partijos gavęs šūsnį dokumentų, kuriuos kartu su patarėjais vertins apie savaitę. Tik tada premjeras ketina priimti sprendimą, ar nešti teikimą prezidentei D.Pavalkį atstatydinti. Kol kas priežasčių tai daryti premjeras nemato.
„Dėl likimo bus sprendžiama po to, kai bus susipažinta su pateikta informacija“, – teigė A.Butkevičius, pridurdamas, kad jam reikia įvertinti, ar D.Pavalkis nevykdė Vyriausybės, ar tik partijos programos.
Kita vertus, premjeras pripažįsta, kad koalicijos politinei tarybai nutarus, kad D.Pavalkis turi trauktis, jam teks teikti jo atstatydinimą. Tačiau, jei ministras ir bus varomas lauk, pasak premjero, tai turi būti daroma žmogiškai.
Dar yra ir žmogiškumo kriterijai, o norint jais vadovautis, turi būti aiškiai pasakyta, dėl ko priimami politiniai sprendimai. Politiniuose žaidimuose aš nedalyvauju, – sakė premjeras.
„Mes turime elgtis labai atsakingai. Dar yra ir žmogiškumo kriterijai, o norint jais vadovautis, turi būti aiškiai pasakyta, dėl ko priimami politiniai sprendimai. Politiniuose žaidimuose aš nedalyvauju“, – pareiškė A.Butkevičius.
Ar Darbo partija elgiasi atsakingai reikalaudama D.Pavalkio pasitraukimo, A.Butkevičius kol kas nevertino. Jis tik pripažino, kad jam buvo kilę įtarimų, kad tai gali būti „darbiečių“ pasitraukimo iš koalicijos pradžia: „Aš net paklausiau, ar čia nėra tam tikras jų planas, arba plano pradžia dėl pasitraukimo iš valdančiosios daugumos. Buvo aiškiai vienu balsu atsakyta, kad jie trauktis nesiruošia, kad yra nusiteikę dirbti iki kadencijos pabaigos“.
D.Pavalkis: buvo reikalavimų, kuriems nepaklusau
Pats D.Pavalkis tvirtino trečiadienį atsistatydinimo pareiškimo pas premjerą neatsinešęs. Pasak jo, trauktis pats jis labiausiai nenori dėl to, kad jį norima išmesti nurodant neva jis nedirbo, nors tai – netiesa.
„Ne taip daromi politiniai procesai. Tai yra labiau kaip politinis susidorojimas. Dėl ko – aš nesuprantu, aš tai sakau atvirai. Bet jeigu politinė taryba ir koalicija vardan Lietuvos ramybės ir koalicijos išlikimo tokį sprendimą priims, aš būsiu priverstas trauktis“, – pareiškė D.Pavalkis.
Tai yra labiau kaip politinis susidorojimas. Dėl ko – aš nesuprantu, aš tai sakau atvirai, – teigė D.Pavalkis.
Klausiamas, ar tai reiškia, kad premjero žodis jam svaresnis už partijos, D.Pavalkis suglumo, bet paskui ištarė, kad „negali būti vienos pusės diktato“.
Paskui kalbėdamas jis pripažino įtariantis, kad Darbo partijai greičiausiai neįtiko nepasiduodamas partijos daromam spaudimui ir reikalavimams dėl mokyklų vadovų skyrimo tvarkos ir vadovėlių pirkimo.
„Neturiu operatyvinės informacijos ir visokių kitokių dalykų. Taip, aš ne visada pasidaviau ir reikalavimams, ir spaudimams, bet, kiek tai buvo įmanoma, bandžiau atsižvelgti į mane delegavusios partijos interesus“, – pripažino ministras.
Klausiamas, kokių reikalavimų būta, D.Pavalkis vardijo: „dėl vadovų skyrimo tvarkos, dėl tų vadovėlių“.
Tačiau visi šie klausimai, anot ministro nėra labai jau svarbūs, todėl noras juo nusikratyti D.Pavalkiui atrodo itin keistas. „Vykdyti kriminalinių nusikaltimų tikrai nebuvo tokio raginimo“, – pažymėjo jis.
Laikėsi ne Darbo partijos nurodymų, o programos
Taigi dirbti toliau su Darbo partija net, jei jam pavyks išlaikyti postą, D.Pavalkiui bus nelengva. Tačiau, jei neteks posto, D.Pavalkis neatmeta iš šios partijos išvis išstosiantis.
Jis aiškino, kad dabar Darbo partija siekdama jį atšaukti sumaišė partijos ir Vyriausybės programas. Ministras tikino besilaikantis pastarosios, o ne partinės.
„Matau Švietimo ir mokslo ministerijos darbo spragą – tai teisinio švietimo stoka. Net patyrę politikai painioja partijos ir koalicinės vyriausybės programas“, – ironizavo jis.
Matau Švietimo ir mokslo ministerijos darbo spragą – tai teisinio švietimo stoka. Net patyrę politikai painioja partijos ir koalicinės vyriausybės programas, – ironizavo D.Pavalkis.
D.Pavalkis apgailestavo pastarosiomis dienomis apie save prisiklausęs daug netiesos ir nepagrįstų priekaištų. Jis tikino, kad tikrai ne visi priekaištai buvo pagrįsti, o kalbėti apie tai, kad jis neturi akademinės bendruomenės ir profsąjungų palaikymo, apskritai yra nesąmonė.
Švietimo ir mokslo ministras neatviravo, kad prezidentė jį trečiadienio susitikime labai palaikiusi, bet pripažino, kad kritikos iš šalies vadovės taip pat nesulaukė.
„Didelių priekaištų neišgirdau. O dėl palaikymo... Kaip jūs tai įsivaizduojate? Klausimas į klausimą yra. Tas klausimas (atsistatydinimo – red. past) buvo aptartas probėgšmomis ir yra suabejota, ar tikrai aš galėčiau pasiduoti nemotyvuotiems sprendimams“, – teigė D.Pavalkis.
„Darbiečiai“ valandas skaičiuos toliau
Prieš tai pas premjerą apsilankę Darbo partijos laikinasis pirmininkas Valentinas Bukauskas ir jo pavaduotojas Vytautas Gapšys pareiškė, kad D.Pavalkis atsistatydinti turi per kelias valandas.
Antraip „darbiečiai“ teigė ketinantys šaukti Politinę koalicijos tarybą ir joje įpareigoti premjerą A.Butkevičių teikti D.Pavalkio atstatydinimą prezidentei.
Švietimo ir mokslo ministras D.Pavalkis trečiadienį jau buvo susitikęs su premjeru A.Butkevičiumi ir prezidente Dalia Grybauskaite, tačiau susitikimų nekomentavo.
Anksčiau premjeras žurnalistams yra tvirtinęs, kad ministro darbą vertina teigiamai.
Šalies vadovė .Grybauskaitė taip pat stojo ginti ministro ir sakė, kad „paskubomis spręsti šio ministro ateities nereikėtų“.
Buvęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas 54 metų profesorius D.Pavalkis švietimo ir mokslo ministru tapo 2012-ųjų pabaigoje.D.Pavalkis anksčiau yra buvęs Naujosios sąjungos (socialliberalų) narys, su šia partija 2008 metais yra kandidatavęs į Seimą. Po nesėkmingų rinkimų jis 2011 metais įsiliejo į Darbo partijos gretas.