„Esam visi išrinkti Lietuvos žmonių, savarankiškai galime turėti nuomonę kiekvienu mus dominančiu klausimu“, – ketvirtadienį Vyriausybės valandos metu Seime kalbėjo S.Skvernelis ir pridūrė, kad karo tarp prezidentės ir „valstiečių“ frakcijos nėra, o A.Širinskienė yra „Seimo narys, toks pats, kaip ir mes visi, ir nereikia sakyti, kad ji yra tinkama tik tam, kad kažkieno mintis išreikštų arba perteiktų“.
„Nereikia painioti teisinės atsakomybės ir politinės, moralinės. Jeigu yra pas mus nuomonė, ar frakcijos nario, ar pirmininko, ar tiesiog eilinio frakcijos nario, kad reikia tą ir galima tirti, tai ta nuomonė yra gerbtina. Kada reikalinga bus frakcijos pozicija, mes tą frakcijos poziciją priimame bendrai arba bendru sutarimu, arba balsuodami, būna įvairiai, – tikino ministras pirmininkas.
– Džiaugiuosi, kad Valstiečių ir žaliųjų frakcijoje žmonės laisvi reikšti savo nuomonę, nežiūri į tai, kokios yra vadovų arba lyderių pozicijos.“
Tiesa, ketvirtadienį ryte S.Skvernelis žurnalistams teigė manantis, kad tirti nieko, kas susiję su E.Masiulio ir D.Grybauskaitės susirašinėjimu, nebereikia.
„Nematau jokių priežasčių kažkokiai teisinei atsakomybei, ir manau, kad istorija iš esmės baigta, reikia koncentruotis į svarbiausius mūsų valstybei reikalus“, – sakė jis.
Susipažinti su dalimi politinės korupcijos tyrimo medžiagos, prezidentės ir E.Masiulio laiškais, kiek jie susiję su generalinio prokuroro skyrimo aplinkybėmis, nusprendė (TTK).
„Priėmėme sprendimą pradėti parlamentinės kontrolės veiksmus, kreiptis į Generalinę prokuratūrą, prašant mums leisti susipažinti su ikiteisminio tyrimo epizodais“, – BNS trečiadienį sakė TTK vadovė „valstietė“ A.Širinskienė.
Anot jos, komitetas nori susipažinti su kelerių metų senumo prezidentės D.Grybauskaitės ir E.Masiulio elektroniniu susirašinėjimu.
Dienraštis „Lietuvos rytas“ balandžio pabaigoje paskelbė elektroninius laiškus, kuriuose E.Masiuliui iš prezidentei priskiriamo elektroninio pašto aptariamos generalinio prokuroro skyrimo aplinkybės, E.Masiuliui siūloma perduoti LNK televiziją valdančio koncerno „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, „kad patrauktų savo skaliką“, turint mintyje žurnalistą Tomą Dapkų.
Pirmadienį paviešintame Valstybės saugumo departamento rašte Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui teigiama, kad žurnalistas T.Dapkus, būdamas verslo koncerno „MG Baltic“ vadovų tarpininku, užsiėmė šantažo požymių turinčia veikla.
„2015 metų gruodžio 15 dieną prezidentė rašė laišką dėl generalinio prokuroro kandidatūros E.Masiuliui, tada buvo kitas epizodas, kad 16 dieną jau tarnybos fiksavo E.Masiulio ir (buvusio „MG Baltic“ viceprezidento – BNS) R.Kurlianskio pokalbį, ir vėlgi publikacijoje buvo nurodyta, kad galimai vyko R.Kurlianskio pokalbiai su Seimo nariais apie generalinio prokuroro kandidatūrą“, – komisijos tyrimo objektą nurodė A.Širinskienė.
Prezidentė D.Grybauskaitė, dienraščiui „Lietuvos rytas“ paviešinus laiškus, patvirtino susirašinėjusi su politinės korupcijos byloje įtariamu buvusiu liberalų lyderiu E.Masiuliu, tačiau sakė negalinti patvirtinti publikuotų laiškų autentiškumo.