„Ramybė turi būti šalyje, o tos ramybės trūksta. Natūralu, kad (yra) noras išbalansuoti valstybę, Vyriausybę, tą pačią Seimo daugumą, jos darbą, efektyvumą. Deja, mes susidūrėme su tuo nuo liepos mėnesio, kai įsileidome į naujos socialdemokratų vadovybės trilerį: išeiname, išeisime, nutraukiame šitą sutartį ir panašiai“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė premjeras.
Jis paradoksalia vadino situaciją, kai socialdemokratai ketina trauktis Vyriausybei siekdami įgyvendinti būtent kairiąją darbotvarkę.
„Tikiuosi, kad mes sugebėsime užtikrinti ir daugumą, ir reikalingų socialiai orientuotų sprendimų priėmimą. Paradoksas, kad Vyriausybė su partneriais Seime daro žingsnius, kurie socialiai orientuoti – numatytas pensijų indeksavimas, mokestinė pertvarka irgi susijusi su skurdo mažinimu, tai grynai kairioji socialdemokratinė darbotvarkė, ir paradoksas, kad partneriai daro viską, kad ši koalicija iširtų“, – kalbėjo premjeras.
Klausiamas, kokias tuomet mato socialdemokratų pasitraukimo priežastis, S.Skvernelis sakė nenorintis tikėti, kad tai buvo urėdijų reforma. Jai koalicijos partneriai nepritarė.
„Man tikrai nesinorėtų tikėti tuo, kad tai prasidėjo po miškų reformos pradžios. Negi miškai, prekyba mediena naujai socialdemokratų vadovybei ypač svarus ir jautrus klausimas? Per tą laikotarpį aš peržvelgiau, nemačiau, kad būtume atmetę socialdemokratų siūlymus dėl valstybės pokyčių, esminių reformų. Matyt, priežasčių reikia ieškoti kitur, greičiausiai tai susiję ne su socialdemokratų darbotvarke, o kažkuo kitu“, – teigė premjeras.
Socialdemokratų skyriams šią savaitę baigus balsavimą, daugiau nei du trečdaliai jų siūlo partijai trauktis iš valdančiosios daugumos. Daugelis Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narių valdžios palikti nenori. Galutinį sprendimą dėl to šeštadienį priims partijos taryba.
Partijos pirmininkas Gintautas Paluckas trečiadienį pareiškė, kad, socialdemokratams pasitraukus iš koalicijos, partijos deleguotiems ministrams bei Seimo komitetų vadovams apsispręsti dėl postų būtų duota savaitė. G.Palucko teigimu, politikams nusprendus priešintis tarybos sprendimui jų narystė partijoje galės būti stabdoma arba jie galės būti šalinami iš partijos.