„Manau, kas taip pat yra labai svarbu, tai matyti visuomenės įsitraukimą kaip labai svarbų, nesikliauti tik savo profesionalumu, nepaisant to, kad tas profesionalumas yra labai aukštas ir svarbus aspektas“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministrė pirmininkė.
„Vis dėlto, turime vystyti visuotinės gynybos principą ir kiekvienas, kuris nori rasti savo vietą šalies gynyboje, privalo tą vietą rasti. Tai taip pat yra ir kariuomenės vado užduotis, kad nebūtų tų žmonių, kurie niekuo negali padėti ar nieko negali padaryti“, – pažymėjo ji.
Kaip svarbius reikalavimus būsimam kariuomenės vadui ji įvardijo ir tarptautinio darbo patirtį bei „pagarbą bendruomenėje“.
„Tai labai svarbu esamomis aplinkybėmis. O lūkestis yra tiesiog dėti visas jėgas ir pastangas, kad mūsų atgrasymo pajėgumai būtų maksimaliai stiprūs, mūsų sąveika su sąjungininkais būtų maksimaliai stipri“, – kalbėjo I.Šimonytė.
Savaitės pradžioje keturių skirtingų frakcijų atstovai BNS patvirtino, kad prezidentas Gitanas Nausėda su parlamentarais derina R.Vaikšnoro kandidatūrą į Lietuvos kariuomenės vadus. Vėliau šią informaciją patvirtino ir prezidento patarėjas Frederikas Jansonas.
Jeigu R.Vaikšnoro kandidatūrai bus preliminariai pritarta, ji prezidento dekretu bus pateikta oficialiai.
Šiuo metu generolas tarnauja Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiosios vadavietės (SHAPE) štabo viršininko pavaduotoju kariniam rengimui.
R.Vaikšnoras yra buvęs Sausumos pajėgų vadu, šių pajėgų štabo viršininko pavaduotoju operacijoms, Gynybos štabo Operacijų valdybos viršininku, brigados „Geležinis Vilkas“ vadu.
Dabartinio kariuomenės vado Valdemaro Rupšio penkerių metų kadencija baigiasi šių metų liepą.
Pagal Konstituciją, kariuomenės vadą pritarus Seimui skiria ir atleidžia prezidentas.