„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 03 28

Premjerė kol kas nevertina A.Armonaitės mokesčių pasiūlymų

Premjerė Ingrida Šimonytė kol kas nevertina ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės pateiktų mokesčių pasiūlymų – anot premjerės, jei diskusijų laikui pasibaigus dar liks klausimų, tuomet jie bus sprendžiami.
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Neskaičiau konkrečių pasiūlymų ir nelabai turėčiau galimybę tą daryti“, – žurnalistams Seime antradienį sakė premjerė.

Anot jos, šiuo metu savo pasiūlymus „teikia visi“, o kai pasibaigs diskusijų ir pasiūlymų laikas, juos pirmiausiai įvertins Finansų ministerija.

„Tikrai negali nuspėti, į kuriuos Finansų ministerija pati nuspręs atsižvelgti ir kiek dar liks diskusinių klausimų ant stalo. Tai tada, kai jau liks diskusiniai klausimai ant stalo Vyriausybėje, tada likusius klausimus diskutuosime“, – kalbėjo I.Šimonytė.

„Tai, ką susiderins institucijos tarpusavyje, man nėra didelės būtinybės asmeninę nuomonę turėti, jeigu Vyriausybėje bus pasiektas konsensusas tarpinstituciniu lygmeniu“, – pridūrė ji.

Finansų ministerijai praėjusią savaitę pristačius siūlomą mokesčių pakeitimų paketą, Ekonomikos ir inovacijų ministerija siūlo palankesnę mokestinę aplinką verslui bei mažesnį užsieniečių apmokestinimą.

Ministerija siūlo į Lietuvą iš užsienio dirbti atvykusiems talentams bei sugrįžusiems emigrantams, kurie paskutinius penkerius metus nemokėjo mokesčių Lietuvoje, pirmus penkerius metus taikyti 8 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą vietoj 20 ir 32 proc. Jis būtų taikomas uždirbantiems ne mažiau nei du vidutinius darbo užmokesčius (VDU) arba ne mažiau nei samdančios įmonės mokamas vidutinis atlygis.

Ministerija taip pat siūlo į privalomojo sveikatos draudimo sistemą įtraukti užsieniečių sutuoktinius bei nustatyti jiems privalomas kasmėnesines įmokas, iš užsienio atvykstantiems talentams suteikti pusės metų trukmės „skaitmeninio klajoklio“ vizą bei suvienodinti mokesčių rezidento statusą iš skirtingų šalių.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija taip pat siūlo įmonėms nulinį pelno mokesčio tarifą taikyti pirmus dvejus metus veiklos metus vietoj vienerių. Taip pat siūloma, kad daugiau nei 300 tūkst. eurų pajamų per metus gaunančių įmonių pelnas iki 38,5 tūkst. eurų būtų apmokestinamas 5 proc. tarifu, o 15 proc. tarifas būtų taikomas pelnui virš šios ribos.

Tuo metu Finansų ministerija siūlo, kad iki 300 tūkst. eurų pajamų per metus gaunančios įmonės toliau mokėtų lengvatinį 5 proc. pelno mokestį, nepriklausomai nuo darbuotojų skaičiaus (dabar – iki 10 darbuotojų).

Ekonomikos ir inovacijų ministerija teigia nepalaikanti Finansų ministerijos siūlymo individualiai veiklai mažinti prezumpcinių sąnaudų dydį nuo 30 iki 20 proc. Ministerija taip pat teigia įžvelgianti rizikų dėl savarankiškai dirbančių asmenų įtraukimo į nedarbo draudimo sistemą, todėl siūlo pateikti detalią schemą, kaip tokia sistema veiktų, kurioje būtų išspręstos su praktiniu įgyvendinimu kylančios problemos.

Ministerija teigia pritarianti „Sodros“ lubų suvienodinimui, tačiau darbo pajamoms jas siūlo sumažinti nuo 60 iki 43 VDU.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs