Kaip teigiama Vyriausybės spaudos tarnybos BNS atsiųstame Vyriausybės vadovės komentare, premjerė su ministru Gintautu Jakštu buvo sutarusi išspręsti dėl vienuoliktokų tarpinių patikrinimų kilusius nesklandumus, o tada diskutuoti dėl tolesnio G. Jakšto darbo. Visgi ministras balandžio pradžioje atsistatydino.
„Tą procesą skubiai teko perimti pavaduojančiai ministrei Monikai Navickienei, sutelkusiai likusią komandą, suplanavusiai tolesnius darbus ir juos tęsiančiai. Manau, kad iki šis procesas bus baigtas, į jį įsijungti dar vienam žmogui nebūtų optimalu. Dabar svarbiausia yra pabaigti tarpinių atsiskaitymų sesiją ir papildomai patikrinti pasirengimą valstybinių brandos egzaminų sesijai, kuri prasidės netrukus. Naujo ministro klausimas yra sprendžiamas lygiagrečiai ir jo kandidatūra bus pateikta, prieš tai ją aptarus su prezidentu“, – teigia premjerė.
Pirmą kartą organizuojami vienuoliktokų tarpiniai patikrinimai bus baigti gegužės 7 dieną istorijos atsiskaitymu.
Pagrindinė valstybinių brandos egzaminų sesija prasidės birželio 5 dieną lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminu, o baigsis birželio 25 dieną vokiečių kalbos valstybiniu brandos egzaminu.
G. Jakštas iš švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigų trauktis nusprendė pats. Tokį sprendimą, anot jo, lėmė premjerės I. Šimonytės aplinkos asmenų duodami nurodymai „be galimybės diskutuoti“.
Premjerė kritiką atmetė, sakydama, kad buvo atvira diskusijoms ir ministrui nedalino pavedimų. Anot jos, G. Jakšto buvo paprašyta pasiūlyti, kaip įvertinti gerai tarpinių patikrinimų užduotis išsprendusius vienuoliktokus, kad būtų ištaisytas „neteisingumo jausmas“.
Politikas darbą pradėjo pernai liepą, iš šių pareigų gegužę pasitraukus Jurgitai Šiugždinienei. Politikė tokį sprendimą priėmė visuomenėje kilus abejonių, ar ji skaidriai panaudojo išmokas savivaldos politikams būdama Kauno savivaldybės tarybos nare.