„Kai prieš beveik trisdešimt metų paskutinis okupantų karys paliko Lietuvą, džiaugėmės, kad pagaliau ir mums pasibaigė nacizmo ir bolševizmo sukeltas kruvinas chaosas. Puikiai matėme, kaip skiriasi žmonių gyvenimas tose valstybėse, kurios buvo pavergtos sovietinio totalitarizmo, ir tose, kurios galėjo vystytis laisvai“, – Vyriausybės pranešime cituojama premjerė I.Šimonytė.
Pasak Vyriausybės vadovės, šiandien turime pagrindo džiaugtis būdami stipriausio gynybinio NATO aljanso ir Europos Sąjungos nariais – narystės jose didelėmis pastangomis siekia ne viena valstybė. Premjerės teigimu, tenka pripažinti ir tai, kad prieš kelis dešimtmečius įvykęs okupantų pasitraukimas nereiškė Kremliaus imperialistinių ambicijų ir grėsmės pabaigos.
„Jei okupacinė kariuomenė nebus sutriuškinta Ukrainoje, jos grėsmė tik augs. Todėl privalome daryti viską, kad ukrainiečiai ne tik nesijaustų vienui vieni kovoje su okupantais, bet ir gautų pakankamą karinę bei humanitarinę paramą, būtiną pergalei. Tikiu, kad ambicijų atgaivinti sovietinės imperijos projektą sutriuškinimas gali atversti visiškai naują pasaulio istorijos puslapį. Laisvę mylintis demokratinis pasaulis privalo įrodyti, kad sugeba kovoti už savo vertybes ir jas apginti“, – sakė premjerė, pažymėdama ir išsivadavimo nuo imperialistinio, autoritarinio mąstymo svarbą, diktatūroms vykdant intensyvų informacinį karą ir skleidžiant propagandą.
„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad Lietuvai tikrai nereikės jaustis nesmagiai, kai bus keliamas klausimas – kaip mes reagavome, kai buvo užpulta Ukraina? Noriu padėkoti visiems Lietuvos žmonėms, kurie aktyviai įsijungė ir tęsia pagalbos darbus Ukrainai. Neabejoju, kad ir šioje laisvę mylinčioje labai drąsių žmonių valstybėje galiausiai neliks nė vieno okupanto. Vertinkime turimą laisvę ir saugokime ją kasdien“, – sakė I.Šimonytė.