„Seimas padarė sau reikalingus sprendimus ir jei prezidentas ir vetuotų penkis, šešis ar dešimt kartų, sprendimas būtų lygiai tas pats. Tai yra Seimo valia ir aš palikau Seimui prisiimti atsakomybę už šį sprendimą“, – atsakydamas į žurnalistų klausimus antradienį sakė V.Adamkus.
Lapkričio 17-ąją kadenciją baigęs Seimas paskutinėmis dienomis priėmė, o prezidentas praėjusią savaitę pasirašė Seimo statuto ir atitinkamo įstatymo pataisas, kuriomis sumažintos išmokos už išlaidas parlamentiniam darbui, tačiau pakeltas Seimo narių atlyginimas.
Iki šiol Seimo nariai gaudavo 4,6 tūkst. litų atlyginimą neatskaičius mokesčių, dar apie 8,5 tūkst. sudarydavo išmokos už išlaidas parlamentinei veiklai. Po pertvarkos Seimo nariai gaus apie 11 tūkst. litų atlyginimą neatskaičius mokesčių, o sumažėjusi išmoka už išlaidas parlamentinei veiklai sieks 3,8 tūkst. litų.
Seimo pirmininko pavaduotojas konservatorius Česlovas Stankevičius pirmadienį įregistravo Seimo statuto pataisą, kuria siūlo nuostatą, jog „Seimas, įvertindamas šalyje bręstančią arba susidariusią sunkią ekonominę finansinę padėtį, Seimo narių bei Seimo narių pareigūnų atlyginimų dydžius atskiru įstatymu gali sumažinti“.
Šiuo metu sprendimai dėl Seimo narių atlyginimų įsigalioja tik kitai kadencijai. Seimo statutas numato, jog „įstatymas dėl Seimo narių atlyginimo dydžio pakeitimo įsigalioja tik nuo kito naujai išrinkto Seimo pirmojo posėdžio dienos“.
Statuso pataisą teikiantis Č.Stankevičius aiškinamajame rašte rašo, jog kartu teikia ir atskirą įstatymo dėl Seimo narių ir Vyriausybės narių atlyginimų sumažinimo projektą, tačiau šis dokumentas Seimo posėdžių sekretoriate kol kas neįregistruotas.
Tėvynės sąjungos frakcijos seniūno Jurgis Razma BNS sakė, jog bus siūloma parlamentarų atlyginimus mažinti apie 15 proc. Tačiau, anot jo, šis skaičius – tik orientacinis, nes pasiūlymus teiks ir kiti koalicijos partneriai.