Daugiau nei metus pareigas ėjusi M.Vainiutė apie atsistatydinimą pranešė antradienį, po ministerijos darbuotojų pareiškimų, jog ministerijos vadovybė kišosi į kalėjimų sistemos auditą, taip pat po prezidentės kritikos.
Vyriausybės narius ministro pirmininko teikimu skiria ir atleidžia prezidentė.
Įteikusi atsistatydinimo pareiškimą premjerui Sauliui Skverneliui, ji tvirtino, kad sprendimą priėmė matydama, jog ministerijai reikia stipresnio žmogaus, kuris ryžtingiau imtųsi pokyčių. Buvusi ministrė atmetė kaltinimus, jog vykdė politinį spaudimą darbuotojams dėl ministerijoje atliekamų kalėjimų sistemos auditų.
Teisingumo ministerijos audito darbuotoja, anksčiau dirbusi Kauno tardymo izoliatoriuje Rasa Kazėnienė praėjusią savaitę spaudos konferencijoje užsiminė, kad viceministras Raimondas Bakšys, girdint ministrei M.Vainiutei, priešinosi jos ir kolegės iniciatyvai kreiptis į teisėsaugą dėl Pravieniškių pataisos namų audito metu surinktos medžiagos. Ji dėl vykdyto spaudimo taip pat kaltino ir ministerijos kanclerį Arūną Kazlauską. Šiuos įtarimus palaikė ir premjero patarėjas kovai su korupcija Skirmantas Malinauskas, vėliau dėl pasirinktos komunikacijos sulaukęs S.Skvernelio kritikos.
R.Bakšys gynėsi tik raginęs sulaukti audito pabaigos, kad teisėsaugos tyrimai netrukdytų procesams, kaltinimus atmetė, tačiau pirmadienį pareiškė tokiomis aplinkybėmis negalintis dirbti toliau ir pasitraukė iš pareigų.
Prezidentė, vertindama situaciją, pareiškė, kad Teisingumo ministrė Milda Vainiutė nesusitvarko su pareigomis ir „demonstruoja politinį neįgalumą“.
M.Vainiutę į teisingumo ministres delegavo Socialdemokratų partija, kai dar priklausė valdančiajai koalicijai. Naujo kandidato „valstiečių“ deleguotas S.Skvernelis žada ieškoti su dabartiniais koalicijos partneriais, Socialdemokratų darbo frakcijos atstovais.
Vyriausybės narius ministro pirmininko teikimu skiria ir atleidžia prezidentė.