Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2013 06 14

Prezidentė raginama per pirmininkavimą ES kelti Tibeto klausimą

Penktadienį Seime vykusioje diskusijoje „Tibetas – dabartis ir perspektyvos“, kurioje dalyvavo pirmą kartą Lietuvoje viešintis Tibeto Vyriausybės tremtyje vadovas Lobsangas Sangay, pabrėžta, kad vien tarptautinės bendruomenės susirūpinimo dėl blogėjančios padėties Tibete jau nebepakanka.
Tibetas
Tibetas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Diskusijos iniciatorė Seimo narė, Tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupės pirmininkė Dalia Kuodytė sako, kad atėjo metas imtis aktyvesnių veiksmų – tam tikslui reikėtų išnaudoti nuo liepos 1 d. prasidėsiantį Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai. 

D. Kuodytė kartu su Europos Parlamento nariu Leonidu Donskiu penktadienį inicijavo raštišką kreipimąsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, kad šalies vadovė telktų paramą ir paragintų ES bei tarptautinę bendruomenę imtis veiksmų dėl prastėjančios padėties Tibete. Kreipimąsi į Prezidentę bus kviečiami pasirašyti visi Tibeto likimui neabejingi žmonės. 

Tibeto Vyriausybės tremtyje vadovas L. Sangay diskusijoje teigė, kad Lietuva yra įkvėpimo pavyzdys Tibeto žmonėms.

„Tikimės Prezidentės palaikymo, juolab kad dar šią savaitę šalies vadovė savo metiniame pranešime akcentavo tautų laisvės, jų laisvo apsisprendimo svarbą. Mes Lietuvoje šiandien galime imtis realių veiksmų ir padaryti daugiau nei vien tik užjausti ir jaudintis dėl Tibeto“, – teigė Seimo Tarpparlamentinių ryšių Tibeto rėmimo grupės pirmininkė D. Kuodytė.

Tibeto Vyriausybės tremtyje vadovas L. Sangay diskusijoje teigė, kad Lietuva yra įkvėpimo pavyzdys Tibeto žmonėms. Jis įvardijo simbolines Tibeto ir Lietuvos istorijos paraleles, tautų okupacijos laikotarpį.

„Prisimenant Baltijos šalių kelią į laisvę, Tibetas nori tos pačios laisvų žmonių grandinės. Tikime, kad tol, kol gyvename, dėl Tibeto laisvės turime padaryti viską, ką galime. Galutinis mūsų kovos tikslas – visiška laisvė ir nepriklausomybė, autonomija nuo Kinijos, yra tik taškas pusiaukelėje“, – sakė L. Sangajus.

Diskusijoje Seime dalyvavęs Dalai Lamos XIV-ojo atstovas Baltijos šalims Thubtenas Samdupas teigė, kad lankydamasis Baltijos šalyse ir Lietuvoje jaučia išskirtinę, realią žmonių paramą.

„Šiandien bene visos Europos Sąjungos šalys sutartinai reiškia susirūpinimą Tibetu. Bet to jau nebeužtenka. Kadangi Baltijos šalys turi vieningą balsą Europos Sąjungoje, tikime, kad jos gali tapti lyderėmis kovoje dėl Tibeto“, – sakė Th. Samdupas, priminęs, kad per pastaruosius kelerius metus Tibete kovodami už laisvę susidegino 119 žmonių.

Europos Parlamento narys L. Donskis pabrėžė, kad Tibetas šiandien yra egzaminas mūsų sąžinei ir jautrumui, o lietuviai gali gerai suvokti Tibeto tragedijos mastą. 

„Tragedija yra ta, kad šiandien Tibete žmonės turi aukoti savo gyvybę, kad atkreiptų pasaulio, tarptautinės bendruomenės dėmesį. Deja, tai yra pati aukščiausia ir baisiausia kaina. Kita vertus, esu įsitikinęs, kad Kinija bus priversta peržiūrėti savo politiką Tibeto atžvilgiu. Tikiu, kad ateina akimirka, kai Kinija, norėdama išlikti įtakinga, turės pripažinti Tibetą. Kada nors Kinija būtent Tibeto dėka taps labiau demokratiška ir humaniškesne valstybe“, – teigė Europos Parlamento narys L. Donskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos