Tai BNS patvirtino šalies vadovės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė.
Įstatymai, kurių pataisas Seimas priėmė gegužės pabaigoje, nustato tvarką, kaip Lietuvoje galės būti ieškomos ir išgaunamos skalūnų dujos.
Žemės gelmių įstatymo pataisos numato, kad hidraulinio ardymo technologijos nebūtų naudojamos saugomose teritorijose. Pakeitimais taip pat sugriežtintas radioaktyvių, toksiškų ir pavojingų atliekų, kurios žvalgant skalūnų dujas būtų išsiurbiamos iš žemės gelmių, laikymas – jis būtų galimas tik tam įrengtose specialiose saugyklose.
Seimas uždraudė naudoti natūralias žemės gelmių ertmes atliekoms, išskyrus anglies dioksidą, laidoti ir laikyti.
Premjeras Algirdas Butkevičius kitą savaitę susitiks su „Chevron“ atstovais. Jis BNS ketvirtadienį sakė norintis išsiaiškinti, ar JAV kompanija „atliko namų darbus“ – susitarė dėl žvalgybos darbų su vietos bendruomene.
Politikai yra sutarę, kad su skalūnų dujų žvalgybos konkursą Šilutės-Tauragės plote laimėjusia JAV energetikos kompanija „Chevron“ sutartis bus pasirašyta, kai Seimas priims įstatymų pataisas.
Tačiau aplinkos ministras Valentinas Mazuronis praėjusią savaitę BNS informavo, kad „Chevron“ paprašė daugiau laiko susipažinti su Seimo sprendimais. Bendrovė paprašė atidėti skalūnų dujų žvalgybos konkurso komisijos sprendimą, kad jie galėtų susipažinti su įstatymų pakeitimais. Pagal konkurso sąlygas, komisijai priėmus sprendimą, jo laimėtojas į valstybės biudžetą per 30 dienų turi sumokėti įmoką, nurodytą jos pasiūlyme.