„Labai tikiuosi, kad ne, nes perdaviau Latvijos prezidentui atsiprašymą, oficialų“, – trečiadienį žurnalistams sakė Utenoje viešinti šalies vadovė.
„Manau, kad mes labai greitai sureagavome ir labai tikiuosi, kad tai bus pavyzdys ir taisyklė kiekvienam Lietuvos ambasadoriui, primenanti, kad diplomatinis atstovas atstovauja valstybei, turi kalbėti tik tai, kas yra oficialiai sutarta ir kištis į vidaus politiką jokiu būdu negalima ir neleistina. Kiekvienas turi prisiimti atsakomybę už tokius veiksmus“, – tvirtino D.Grybauskaitė.
Prezidentė antradienį skubiai iškvietė ambasadorių pasiaiškinti dėl jo komentarų apie situaciją Latvijoje po to, kai šios šalies prezidentas Valdis Zatleras inicijavo parlamento paleidimo procedūrą. A.Valionis po susitikimo pranešė atsistatydinantis iš ambasados Latvijoje vadovo pareigų.
A.Valionis komentuodamas V.Zatlero šeštadienį paskelbtą sprendimą siekti parlamento paleidimo sakė, kad Latvijos prezidento „intencijos kvepia nelabai gražiai“, siūlymą paleisti Seimą jis vadino kerštu ir perversmu. Latvijos užsienio reikalų ministerija ir Prezidentūra paprašė A.Valionį pasiaiškinti dėl šio pareiškimo.
V.Zatleras, komentuodamas savo sprendimą siekti paleisti parlamentą, sakė, kad paskutinis lašas, perpildęs jo kantrybės taurę, buvo įstatymų leidėjų sprendimas neatšaukti parlamentinio imuniteto opozicijos atstovui Ainarui Šleseriui, kuris yra laikomas vienu iš trijų Latvijos oligarchų. Latvijos kovos su korupcija biuras siekia ištirti, ar A.Šleseris, kuris yra centro dešinės pakraipos susivienijimo „Už geresnę Latviją“ lyderis, nėra įsivėlęs į neva nešvarius jam priklausančios bendrovės sandėrius.
Nauji rinkimai Latvijoje vyks, jei tam referendumu pritars šalies piliečiai. Referendumas dėl 10-ojo šaukimo Seimo paleidimo bus surengtas liepos 23 dieną.