Serbijos investicinė aplinka buvo viena iš sričių, dėl kurių Lietuva anksčiau nepritarė, kad Serbijai būtų suteiktas ES kandidatės statusas.
„Pasiektas kompromisas. Lietuva turėjo keletą pastabų, bet Danijos pirmininkavimas pasiekė tam tikro kompromiso, kur mūsų abejonės atspindėtos deklaracijose prie direktyvos. Lietuva pretenzijų nebeturi ir mes praktiškai palaikysime. Deklaracija apie tai ir kalba kad EK bus įpareigota stebėti verslo sąlygas, kaip Serbija visų šalių atžvilgiu tas verslo sąlygas garantuos“, – Briuselyje viešinčios D.Grybauskaitės žodžius BNS perdavė jos atstovė Daiva Ulbinaitė.
Lietuvos vadovė dalyvauja Europos Sąjungos viršūnių susitikime.
Antradienio vakarą ministrų lygio taryba rekomendavo vadovams patvirtinti kandidatės statusą Serbijai vėliau šią savaitę vyksiančiame susitikime, tačiau nuo galutinio sprendimo antradienį susilaikyta, jis paliktas ES šalių vadovų susitikimui.
Lietuva pastaruoju metu kritikavo Serbiją dėl netinkamo elgesio su investuotojais iš Lietuvos, abi šalys taip pat įsivėlusios į diplomatinį ginčą dėl konkurencijos siekiant aukšto Jungtinių Tautų posto.
Tačiau diskusijose dėl kandidatės statuso viešai Lietuva pirmiausia abejojo, ar Serbija pasiekė pakankamos pažangos sureguliuojant prieš kelis metus nuo jos atsiskyrusio Kosovo situaciją.
Lietuvos diplomatai taip pat teigė, kad jų netenkina Serbijos elgesys su investuotojais iš Lietuvos. Šią savaitę Lietuvos URM atkreipė dėmesį, kad bendrovės „Alita“, „Arvi“ ir „Sanitex“ buvo didžiausi Lietuvos investuotojai Serbijoje, kol jų kontraktai šioje šalyje buvo paskelbti negaliojančiais.