„Biudžetas yra reikalingas, svarbus, bet norėtųsi, kad galutiniame etape politikai elgtųsi kiek įmanoma atsakingiau, nes ekonominė situacija aplink Lietuvą dar nėra nusistovėjusi, mūsų kaimynai dar išgyvena ekonominį sunkmetį. Tai, kas įdėta į biudžetą yra labai svarbu, bet turime suprasti ir elgtis atsakingai iki paskutinės minutės, kai bus priimtas biudžetas“, – interviu LRT radijui sakė D.Grybauskaitė.
Jos teigimu, kitąmet socialinei apsaugai skiriama beveik 130 mln. eurų daugiau – tai reikš pensijų, darbo užmokesčio ir minimalios algos didinimą. Prezidentės vertinimu, bus užtikrinti gynybos, vidinio saugumo iššūkiai.
„Bet labai norėtųsi, kad priėmimo metu nebūtų dalinama daugiau nepamatuotų pažadų, nes pirmą kartą po 4 metų Lietuva tapo Europos Komisijos kritikos taikiniu ir tai nėra labai maloni žinia, kad balansuojame ant fiskalinės atsakomybės ribos, kad mūsų išlaidos gali tapti sudėtingai valdomos“, – sakė D.Grybauskaitė.
2016 metais planuojamas struktūrinis valdžios sektoriaus deficitas, įskaitant pensijų reformos sąnaudas, sudarys apie 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Numatomas ne didesnis nei šiemet planuotas 1,2 proc. BVP valdžios sektoriaus deficitas.
Europos Komisija lapkritį paskelbė, kad Lietuvos biudžeto išlaidos kitąmet gali viršyti pajamas daugiau nei numatyta. Briuselio teigimu, Lietuva gali neįvykdyti įsipareigojimo, kad struktūrinis deficitas būtų ne didesnis kaip 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), ir taip pažeisti Stabilumo ir augimo pakto nuostatas.
Briuselio vertinimu, Lietuvos Vyriausybė pernelyg optimistiškai prognozuoja šalies ekonomikos augimą.