„Teismui pradėjus nagrinėti bylą, kurioje Eligijus Masiulis ir koncernas „MG Baltic“ yra kaltinami sunkiais korupciniais nusikaltimais, metamos visos priemonės politizuoti bylą ir paveikti jos eigą bei baigtį“, – pirmadienį prezidentūroje sakė jis.
Prezidentės patarėjas pabrėžė, kad dėl šios priežasties prezidentūra susilaiko nuo bet kokių su byla susijusių komentarų, kad jie nebūtų panaudoti kaltinamųjų gynybai.
„Tačiau norime atkreipti dėmesį, kad žiniasklaidoje pasirodę teiginiai, jog 2015 metais prezidentė derino generalinio prokuroro kandidatūrą su verslo koncernu „MG Baltic“, neatitinka tikrovės ir klaidina visuomenę, – pabrėžė prezidentės patarėjas. – Tiesa yra tokia: 2015 metais generalinio prokuroro skyrimas buvo įstrigęs visą pusmetį, nes prezidentės teikiamiems stipriems kandidatams Seime buvo daromos dirbtinės kliūtys.“
M.Lingė pabrėžė, jog Seimas slaptu balsavimu atmetė dvi profesionalių teisininkų kandidatūras, o tuomet prezidentė paragino Seimą dėl generalinio prokuroro balsuoti atviru balsavimu, tačiau Seime vietoje to buvo pasiūlyta pakeisti generalinio prokuroro skyrimo tvarką. Anot jo, tokį pasiūlymą teisininkai įvertino kaip antikonstitucinį ir darantį tiesioginį spaudimą prezidentei.
„Sprendimui užstrigus prokuratūros klausimas buvo aptariamas su Seimo valdyba ir parlamentinėmis frakcijomis, žymiais šalies teisininkais, prokurorų profsąjunga. Su jokiomis kitomis interesų grupėmis nė viena kandidatūra derinta nebuvo“, – kalbėjo M.Lingė.
Jis priminė, kad po intensyvių konsultacijų gruodžio pabaigoje generaliniu prokuroru 106 Seimo narių balsais buvo patvirtintas Ukmergės rajono apylinkės teismo pirmininkas Evaldas Pašilis.
„Jam vadovaujant prokuratūrai buvo baigtos ir perduotos teismui kelios rezonansinės politinės korupcijos bylos. Taip pat ir byla, kurioje koncernas „MG Baltic“ kaltinamas politinių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu“, – teigė prezidentės patarėjas.
Anot jo, principingas generalinis prokuroras ir bylą tiriantys prokurorai vėl tapo taikiniu.
Paklaustas, ar prezidentė tikrai naudoja tokį elektroninio pašto adresą, koks buvo paviešintas, valstybės vadovės patarėjas teigė, kad susirašinėjimas darbiniais klausimais vyksta ir vyks, o turinio komentuoti jis negalintis, kad tai nebūtų panaudota kaltinamųjų politinės korupcijos byloje gynybai.
„Byla nukeliavo į teismą – neaiškiomis aplinkybėmis vienoje žiniasklaidos priemonių atsiranda informacija, kurios turinio autentiškumo patvirtinti neįmanoma“, – sakė jis.
Jis taip pat nekomentavo, ar prezidentūra turėjo žinių apie „MG Baltic“ ir Eligijaus Masiulio ryšius.
„Lietuvos rytas“ skelbia paviešinęs ištraukas iš prezidentės susirašinėjimo su buvusiu liberalų lyderiu E.Masiuliu elektroniniais laiškais 2014–2016 metais.
Anot paskelbtų ištraukų, prezidentė su E. Masiuliu susirašinėjo apie kandidatus į generalinio prokuroro pareigas. D.Grybauskaitė parašė, kad LNK žurnalistas Tomas Dapkus „kalba nesąmones“ apie Evaldą Pašilį ir pasiūlė „perduoti linkėjimus“ televiziją valdančio koncerno „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, „kad patrauktų savo skaliką“.