K.Griniaus memorialinio muziejaus, įkurto 1998 metais, steigėjas yra Marijampolės apskrities viršininkas. Kai apskrities viršininko administracijos nebeliks, muziejus bus perduotas Marijampolės savivaldybei, kuri svarsto jį prijungti prie Kraštotyros muziejaus, rašo „Lietuvos žinios“.
Anot Kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vedėjo Laimono Ubavičiaus, būta siūlymų, kad prezidento K.Griniaus memorialinis muziejus veiktų kaip Kauno prezidentūros padalinys ir priklausytų M.K.Čiurlionio muziejui. Tačiau tos minties atsisakyta.
„Keista, kad muziejų norima atiduoti savivaldybei. Tai turėtų būti visos valstybės prestižo reikalas“, – sakė Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys. Jis neslėpė, kad skirti tokių lėšų, kokias iki šiol skirdavo Marijampolės apskrities viršininko administracija, savivaldybė neišgalės.
K.Griniaus memorialinio muziejaus direktoriaus Vytauto Griniaus teigimu, kasmet jų išlaidos siekia apie 110–120 tūkst. litų. Nors pastaruoju metu etatų sumažinta perpus, labai išaugo patalpų išlaikymo lėšos. Mat šimtametis pastatas, kuriame būsimasis prezidentas K.Grinius gyveno 1904–1914 metais, šildomas elektra.
„Susitarta, kad panaikinus apskritis nuo liepos mėnesio iki metų pabaigos mus finansuos Kultūros ministerija, o po to – visiška nežinia“, – tvirtino V.Grinius.
Labiausiai direktorius baiminasi, kad muziejus bus uždarytas. Jis priminė dar neseniai Marijampolėje veikusius, bet jau neegzistuojančius kompozitoriaus ir vargonininko Jono Bendoriaus bei rašytojo Vinco Mykolaičio–Putino memorialinius muziejus.
„Tikimės, kad į mūsų rūpestį dėmesį atkreips prezidentė Dalia Grybauskaitė, nes tai vienintelis memorialinis prezidento K.Griniaus muziejus Lietuvoje“, – kalbėjo V.Grinius.