„Visa tai yra politinės etikos ir politinės atsakomybės standartų klausimas, nes girdėjome pasisakymus, kad iš tikrųjų politinė atsakomybė – prisiimta ir klausimas užbaigtas. Tačiau tokiais pasakymais tikrai pademonstruotas, na, tam tikras ne pats aukščiausias politikos etikos normų, vertybių standartas“, – antradienį Žinių radijui sakė ji.
„Manęs neįtikina, kaip pilietės, tokie politinės atsakomybės standartai, kuriais sakome, kad politinė istorija baigta. Atvirkščiai, pasisakymai labai nuvilia“, – pabrėžė ji.
Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis pirmadienį teigė, kad partija pasitiki teisėsauga, atliekančia su finansinių technologijų įmone „Foxpay“ susijusį ikiteisminį tyrimą, o M.Navickienė jau sumokėjo politinę kainą.
Viešumon iškilus, kad M.Navickienės šeima kartu su finansinių paslaugų įmonės „Foxpay“ akcininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu Vilhelmu Germanu privačiu lėktuvu vyko į Dubajų ir už tai nesumokėjo, politikė atsistatydino iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų, sustabdė narystę partijoje bei atsisakė dalyvauti Seimo rinkimuose.
„Ir konservatorės M.Navickienės pasitraukimas tikrai buvo žingsnis po to, kai buvo sumenkintas pasitikėjimas politika ir padaryta tam tikra žala valstybei, nes pasitikėjimas valstybe yra viešoji gėrybė ir mūsų visų bendras interesas ir to negali menkinti joks politikas“, – kalbėjo I.Segalovičienė.
Pasak prezidento patarėjos, teisėsaugos tyrimai parodys kokia žala padaryta Lietuvos finansinių technologijų sektoriui bei valstybei apskritai.
„Iš pastarųjų įvykių matome, turbūt, jau tai, kad čia net ne chebrytės, o visa didelė turtingų žmonių chebra, su privačiais skrydžiais į Dubajų, prabangiais laikrodžiais ir automobiliais, dideliais grynais pinigais, dėl kurių vyksta ikiteisminis tyrimas tiek dėl korupcijos, tiek dėl pinigų plovimo ir turtinių nusikaltimų“, – sakė ji.
„Tai chebrytė, kuri gavo pajamas iš valstybės, nes dalyvavo teikiant paslaugas valstybei per viešuosius pirkimus“, – kalbėjo prezidento patarėja.
Ji teigė, jog šią istoriją galima vadinti vienu didžiausių politinių skandalų per pastaruosius keletą metų.
Praėjusią savaitę teisėsauga pranešė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl korupcijos ir turtinių nusikaltimų, susijusių su finansinių technologijų įmone „Foxpay“. Turtiniai nusikaltimai apima turto pasisavinimą, vagystes, sukčiavimą stambiu mastu, o korupciniai – papirkimą, kyšininkavimą, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimą – tai yra pinigų plovimą.
Prokuroro teigimu, taip pat atliekamas tyrimas dėl nusikalstamo susivienijimo.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos duomenimis, galėjo būti legalizuota per 17 mln. eurų, mokėti 100 tūkst. eurų siekiantys kyšiai.
Praėjusią savaitę dėl to buvo sulaikyta „Foxpay“ savininkė I.Trinkūnaitė ir M.Navickienės vyras Mindaugas Navickas, I.Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas suimtas dviem mėnesiams.
Pareigūnai teigia taip pat tiriantys aplinkybes, susijusias su M.Navicko įmonės „LitLab“ vykdytomis administracinio pastato statybomis ir „Foxpay“ dalyvavimu valstybinių institucijų viešuosiuose pirkimuose.
Konkrečių projektų teisėsauga neįvardija, bet „LitLab“ vystė biurų pastato projektą prie Vilniaus oro uosto, o „Foxpay“ veikla susidomėta paaiškėjus, kad ji 2020 ir 2022 metais laimėjo Valstybės skaitmeninių sprendimų agentūros skelbtus atsiskaitymų tarpininkavimo paslaugų konkursus su gerokai didesniais įkainiais, nei taikomais privatiems klientams.