„Labai svarbus, tikriausiai pats svarbiausias dalykas yra tai, kad Lietuva turi apgynimo planus ir šiuo požiūriu jaučiasi daug saugesnė negu prezidentei pradedant kadenciją“, – trečiadienį po šalies vadovės susitikimo su NSGK nariais žurnalistams sakė L.Balsys.
Daug nesiplėsdamas prezidentės vyriausiasis patarėjas pabrėžė, kad minėtas sandoris jau yra įvykęs, „kad Prancūzija yra NATO šalis, Lietuva taip pat yra NATO šalis, ir kad jų saugumas garantuojamas NATO, 5 straipsnis dabar turi realią apgynimo išraišką ir tai Lietuvai yra labai gerai“.
Savo ruožtu A.Anušauskas kalbėjo apie procedūras, kurias turėtų nustatyti Europos Sąjunga (ES) ir NATO. „Reikėtų, kad ateityje tokios situacijos nesikartotų. Dabar faktas jau yra įvykęs, bet niekas nėra garantuotas, kad nenustačius atitinkamų procedūrų galbūt ES, NATO viduje, kaip ir kada yra parduodama su atitinkama ginkluote (tai nepasikartos – 15min.lt)“, – kalbėjo NSGK vadovas.
Praėjusių metų pabaigoje paskelbta, kad Rusija sumokės Prancūzijai 1,37 mlrd. eurų (4,73 mlrd. litų) už du „Mistral“ klasės karo laivus, kuriuos Maskva susitarė įsigyti iš Paryžiaus. Rusija taip pat įsigijo licencijas pati statyti dar du tokius laivus.
Šis sandoris yra pirmasis atvejis, kai Rusijai parduodamos tokio aukšto lygio NATO karinės technologijos.
„Mistral“ klasės laivas gali nešti iki 16 sraigtasparnių, keturis jūrų desanto laivus, 13 tankų, apie 100 kitų transporto priemonių ir 450 karių. Jame sudarytos visos sąlygos koordinuoti karo operacijas, taip pat įrengta 69 vietų ligoninė.