2020 12 29

Prezidentūra apie Nausėdų dukrą, per šventes grįžusią namo: riziką ji galėjo sukelti tik sau

Vyresnioji prezidento Gitano Nausėdos dukra Gedailė iš Vokietijos sugrįžo į Lietuvą ir šventes sutiko su šeima, nors valstybės vadovai, įskaitant ir patį prezidentą, šalies gyventojus ragino vengti kontaktų, bendrauti nuotoliniu būdu. Šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta sako, kad tiek G.Nausėda, tiek jo artimieji šventiniu laikotarpiu laikėsi karantino taisyklių, o tai, anot jo, ir yra pavyzdys.
Diana Nausėdienė ir Gitanas Nausėda
Diana Nausėdienė ir Gitanas Nausėda / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Geriausias pavyzdys – laikytis galiojančių reikalavimų ir jų buvo laikomasi tiek iš prezidento pusės, tiek iš jo artimųjų pusės“, – komentuodamas tai, kaip Nausėdos sutiko Kalėdas, antradienį „Žinių radijo“ eteryje kalbėjo S.Krėpšta.

Jis pabrėžė, jog Vyriausybė bendravimą tarp atskirų namų ūkių apribojo šalies viduje.

„Šalyje yra nustatyti aiškūs judėjimo apribojimai, apribojimai bendrauti tarp dviejų namų ūkių šalies viduje dėl to, kad viruso paplitimas šalyje yra labai didelis. <...> Ir tokie susitikimai, kai viruso paplitimas šalyje labai didelis, dar labiau padidina viruso užsikrėtimo galimybę bendraujant artimoje aplinkoje“, – dėstė patarėjas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gedailė Nausėdaitė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gedailė Nausėdaitė

S.Krėpšta aptarė ir COVID-19 paplitimo situaciją Vokietijoje, iš kurios ir sugrįžo Nausėdų dukra. Esą ten ji žymiai geresnė nei Lietuvoje.

„Kalbant apie šį konkretų atvejį, prezidento dukra grįžo iš Vokietijos – iš šalies, kur viruso paplitimas šiuo metu yra keturis kartus mažesnis negu Lietuvoje. Vokietija nėra paveiktų šalių sąraše ir ji laikėsi visų nustatytų reikalavimų.

Vienintelis žmogus, kuriam ji galėjo sukelti riziką grįždama, yra ji pati, nes ji grįžo iš šalies, kur virusas, kaip minėjau, keturis kartus mažiau paplitęs“, – tikino prezidento patarėjas.

Paklaustas, ar Vyriausybės sprendimas leisti piliečiams atvykti iš užsienio, bet riboti judėjimą tarp savivaldybių yra tinkamas siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją, S.Krėpšta perpasakojo galiojančią tvarką.

„Visi sprendimai, priimti Vyriausybės, be abejo, paremti ir ekspertų nuomone, matome, kad jie yra labai panašūs kaip ir kitose valstybėse. <...> Pasirinktas modelis yra toks, kad jeigu yra grįžtama iš paveiktos valstybės, iš tokios, kurioje viruso paplitimas irgi yra didelis, artimas paplitimui Lietuvoje, tada būtina imtis visų izoliavimosi priemonių, nejudėti, būti namuose, turėti neigiamą testą. Jeigu grįžtama iš valstybės, kurios nėra paveiktų valstybių sąraše <...>, tuomet tvarka yra kitokia, izoliavimosi nebūtina laikytis dėl to, kad virusui paplisti iš tų valstybių, kur virusas mažiau paplitęs, yra labai maža“, – kalbėjo jis.

Prezidentas, S.Krėpštos teigimu, mano, kad bendrai Vyriausybės įvesti griežtesni karantino ribojimai šiam momentui yra adekvatūs, bet esą reikia laiko, kad pamatytume, ar jie veikia.

Lietuva – viena labiausiai COVID-19 paveiktų valstybių Europoje. Į tai reaguodama Vyriausybė iki sausio 31-osios pratęsė karantino režimą dėl COVID-19 ir sugriežtino jo sąlygas.

Vyriausybė apribojo judėjimą tarp savivaldybių, numatė išimtis. Iš jų viena – leista judėti, kai vykstama į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų.

Apribotas ir bendravimas – tarpusavyje tai leista daryti tik vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio rate.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai